• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tarih Formatı ve +1

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
100
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlarım,

Maaş ödeme dosyamın A sütununda tarih formatı 20221010 şeklinde olduğu için ertesi gün için =BUGÜN()+1 formülünü uyguladım ancak format uymadığı için kullanamadım. Yani maaş ertesi gün yattığı için yarının tarihini bu formatta olacak şekilde formül yazabilir misiniz.

Ekli dosyalar

• Oyak HAVALE Listesi.XLS
    33.5 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Herhangi bir hücreye =BUGÜN()+1 bu formülü yazın.
Daha sonra sağ tıklayın -----> Hücreleri Biçimlendir-----> İsteğe uyarlanmış -----> Tür kısmına yyyyaagg bu şekilde yazmanız yeterli.
Deneyiniz.
ay ve gün ikişer hane olduğu varsayıldı.
yani örneğin 9. ayın 5. günü 20220905 şeklinde olduğu varsayıldı. (202295 şeklinde değil)
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yardımınız için teşekkürler hocam.

formül;

tarih formatında olduğunda aralarda noktalı şekilde yani 0.01.1990 şeklinde verdi,
genel formatında 0 sonucunu veriyor,
metin formatında da 0 sonucunu veriyor.

Kontrol edebilir misiniz

Dosya ektedir.
sorun görünmüyor.
1665736178350.png

Ekli dosyalar

• Oyak HAVALE Listesi.XLS
    34.5 KB · Gösterim: 2
Merhabalar Alternatif olsun. Hücre biçimini Kısa Tarih olarak biçimlendirin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ertesi gün için Sayın Baltanın formülüne +1 ekleyin ve hücre biçimlendirmeden İsteğe Uyarlanmış'tan "yyyyaagg" olarak ayarlayın.
Kod:

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ama içinde bulunduğumuz günün ertesi gününü kasdetmiştim :(
o yüzden BUGÜN()+1 olarak uyguladım ama bu şekilde yardımcı olabilir misiniz.

Herhangi bir hücreye =BUGÜN()+1 bu formülü yazın.
Daha sonra sağ tıklayın -----> Hücreleri Biçimlendir-----> İsteğe uyarlanmış -----> Tür kısmına yyyyaagg bu şekilde yazmanız yeterli.

Çözüm
Çok teşekkür eder saygılar sunarım hocam.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri