• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü tarih formatı hakkında

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDALOZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
28
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
merhaba,
benim excelde tarih formatı 17.10.2023 şeklinde, ancak veri aldığım yerdeki format 17/10/2023 dolayısıya eşleşme sorunu yaşıyorum. excede istediğim zaman 17.10.2023 formatında istediğim zamanda 17/10/2023 formatına nasıl çevirebilirim.

hücreleri biçimlendirden özel seçeneğinden yapın. kopyalayıp yapıştırırken de özel yapıştır seçeneğinden sadece değerleri yapıştırın

Ekli dosyalar

• 10.png
    10.png
    56.3 KB · Gösterim: 3
  • 11.png
    11.png
    60.4 KB · Gösterim: 3
merhabalar
ctrl + f yapıp aşağıdaki gibi yapıp tümünü değiştir deneyebilirsiniz

1697527766282.png

hücreleri biçimlendirden özel seçeneğinden yapın. kopyalayıp yapıştırırken de özel yapıştır seçeneğinden sadece değerleri yapıştırın
söylediğinizi yaptım ama yine olmadı ya da eksik yapıyorum. ekte dosya paylaşıyorum. dosyada yazılı olan tarihleri başka hücrelere kopyalayıp yada üzerinde değiştirebilir misiniz? Böylece o formatı kendi excelime uyarlayabilirim. teşekkürler.

Ekli dosyalar

• date.xlsx
    8.1 KB · Gösterim: 3
merhabalar
biçimlendirme yapıp çift tıklayınca düzeliyor yada yan tarafa förmül işinizi görürse örnekteki gibi

tarih.gif

Ekli dosyalar

• date.xlsx
    8.6 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri