• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tarih Bilgileri/Akaryakıt İcmal

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasar PİSKİN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
95
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
EK' teki çalışmadaki mevcut kodun AN sütunundaki oklar ile oynadıkça, tarih bilgileri gelecek ve ay değişince F7:AJ31 aralığındaki hücrelerin içeriğinin temizlenmesini sağlayacak şekilde revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• MOTORİN.xlsm
    29.5 KB · Gösterim: 13
Çözüm
Merhaba

Son isteğinizi tam anlayamadım. Bu nedenle istediğiniz gibi olmayabilir. Kontrol eder misiniz?

Sistemin çalışması:
Mevcut sayfayı kopyaladıktan sonra, B2 hücresine ilgili ayın tarihini yazın. Tarihi doğru girdiğinizde verileri temizlenmesiyle ilgili onayınızı isteyecek.

Mesela;
Ocak için; 01.01.2021
Şubat için; 01.02.2021
Mart için; 01.03.2021
1619092252879.png

Modül içine yazılacak kod
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba

İstediğiniz böyle bir şey mi? Dosyayı kontrol edip dönüş yaparsanız sevinirim.

Kodlarınız aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• A-MOTORİNv2.xlsm
    29 KB · Gösterim: 5
Son düzenleme:
Ahmet Bey merhabalar, ilginize teşekkür ederim. İstediğim gibi olmuş fakat ŞUBAT ayında ekran görüntüsünü paylaştığım hatayı alıyorum. Bu hususta da yardımlarınızı rica ediyorum. ( Biliyorsunuz ŞUBAT ayı 28 veya 29 dur. Burada ŞUBAT ayına geldiğimde 21.03.9900 diye bir tarih çıkıyor.)

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-04-22 105141.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-22 105141.png
    65 KB · Gösterim: 6
Merhaba

Dosyayı tekrar güncelledim. İndirip kontrol eder misiniz?

Sizden son bir ricada bulunacağım. Thisworkbook kod sayfasına eklediğim kod ile sayfaların yanındaki + bastığımda aylar (OCAK, ŞUBAT, MART, NİSAN…….) artarak gidiyor, + bastığımda değişen Sheet ismine göre ( Set a = Sheets("İCMAL")) kod çalışsın. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• MOTORİN (3).xlsm
    47.8 KB · Gösterim: 1
Merhaba

Son isteğinizi tam anlayamadım. Bu nedenle istediğiniz gibi olmayabilir. Kontrol eder misiniz?

Sistemin çalışması:
Mevcut sayfayı kopyaladıktan sonra, B2 hücresine ilgili ayın tarihini yazın. Tarihi doğru girdiğinizde verileri temizlenmesiyle ilgili onayınızı isteyecek.

Mesela;
Ocak için; 01.01.2021
Şubat için; 01.02.2021
Mart için; 01.03.2021
1619092252879.png

Modül içine yazılacak kod
Kod:

Sayfaların içine yazılacak olan kod
Kod:

Ekli dosyalar

• A-MOTORİNv3.xlsm
    27.8 KB · Gösterim: 13
Çözüm
Son isteğim şu; Çalışmanın Thisworkbook kod sayfasında Sheetlerin yanındaki + bastığımda aylar (OCAK, ŞUBAT, MART, NİSAN…….) aratarak giden ayları ekleyen , kod kısmında ise çalışmadaki AN sütunundaki oklar ile oynadıkça, tarih bilgileri gelecek ve ay değişince F7:AJ31 aralığındaki hücrelerin içeriğinin temizlenmesini sağlayan bir kod mevcut. Sheetlerin yanındaki + bastığımda değişen Sheet ismine göre çalışmasını sağlanması için kod bölümünün revize edilmesi, hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Son isteğim şu; Çalışmanın Thisworkbook kod sayfasında Sheetlerin yanındaki + bastığımda aylar (OCAK, ŞUBAT, MART, NİSAN…….) aratarak giden ayları ekleyen , kod kısmında ise çalışmadaki AN sütunundaki oklar ile oynadıkça, tarih bilgileri gelecek ve ay değişince F7:AJ31 aralığındaki hücrelerin içeriğinin temizlenmesini sağlayan bir kod mevcut. Sheetlerin yanındaki + bastığımda değişen Sheet ismine göre çalışmasını sağlanması için kod bölümünün revize edilmesi, hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.
Son paylaştığım dosyayı kontrol ettiniz mi?

Geri