Çözüldü Tarih Aralığının Arka Planını Otomatik Boyama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

redant

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Excel'de yıllık izin formu oluşturuyorum. Personeller 1 yıl içerisinde en fazla en az 1 en fazla 5 kere izne çıkabilir. "IZIN" isimli sayfada giriş çıkış tarihleri ve "Q" sekmesinde personelin şefliği yazıyor.

Excel dosyamda personellerin şeflik isimleri ile aynı 6 sekme daha vardır. IZIN sekmesinden personel giriş çıkış yapmak istediği tarihi yazdığında hangi şeflikteyse personel, seçtiği tarih aralığındaki hücrelerin arka planlarının boyamasını nasıl yapabilirim? Herkese teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Yıllık İzin1.xlsb
    85.8 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Silme işi için uğraşırken, boyama kodlarında hatalar gördüm. Yeni boyama kodu ve silme kodları aşağıda tüm kodları kopyalayıp, eski kodların yerine yapıştırın.
Silme işin için, daha önce girilmiş, BAŞLANGIÇ, SON, GÜN bilgilerinin üçünü birden seçince hem şeflik sayfasındaki boyama ve bu seçim alanındaki alanındaki veriler siliniyor.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

redant

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Burada tam olarak nereyi düzelteceğimi bilmiyorum.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,161
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Bence sadece B sütunu silmeniz yeterli olur, benim yazdığım kodları etkilemez, deneyin.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,161
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Yeni örneğinizde de ayların altındaki tarihler yanlış

redant

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Bence sadece B sütunu silmeniz yeterli olur, benim yazdığım kodları etkilemez, deneyin.
Özür dilerim. Çalışıyor. Elinize aklınıza sağlık. Örneğin; personel için iznin başlangıç ve bitiş tarihlerini girdim ve boyuyor. Fakat tarihleri sildiğim zaman boyayı silmiyor. Boyayıda silebilir miyiz tarihleri sildiğimiz zaman

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,161
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Silme işi için uğraşırken, boyama kodlarında hatalar gördüm. Yeni boyama kodu ve silme kodları aşağıda tüm kodları kopyalayıp, eski kodların yerine yapıştırın.
Silme işin için, daha önce girilmiş, BAŞLANGIÇ, SON, GÜN bilgilerinin üçünü birden seçince hem şeflik sayfasındaki boyama ve bu seçim alanındaki alanındaki veriler siliniyor.
Kod:

Çözüm

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,776
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Formatınıza göre düzenleme yapıldı.
Otomatik şube ve ada göre alfabetik sıralama eklendi
İzin gün sayıları kod ile hesaplama eklendi.
fazla izin girişine uyarı eklendi.
Not: IZIN sayfasında sadece renksiz alanlara veri giriniz.

Ekli dosyalar

• Yıllık İzin2.xlsb
    118.8 KB · Gösterim: 2

redant

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Alicimri , Patron hocalarım Allah sizlerden razı olsun. Çok sağ olun, zahmet verdim. Elinize aklınıza sağlık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar