• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tarih Aralığına Göre Veri Çekip Listelemede Tarih Sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

erkanbilgisayar68

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
herkese merhaba.
oluşturmuş olduğum Excel dosyamda yılın 12 ayı ve Ödeme Listesi şeklinde sayfalarım var.
Ödeme Listesi sayfasında belirlenen tarih aralığını yazıp Listele butonuna basınca belirlediğim tarih aralığındaki ödemelerim listeleniyor. Bunun için Alicimri ye çok teşekkür ederim.
Ödeme Listesi sayfamda şöyle bir sorun var, Listele butonuna basınca diğer aylardan verileri alıyor fakat her 3 satırda bir kilo yazması gereken yer tarih oluyor. Hücre biçimlendirmelerini kontrol ettim her şey normal. Örnekte eklediğim gibi Nisan, Ağustos, Aralık aylarında kilo yazan yerler sayı fakat Ödeme Listesi sayfasında bu değerler tarih olarak geliyor. Sadece bu 3 ayda sorun var. Bunun nasıl bir çözümü olabilir yardımcı olabilir misiniz. Herkese çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

• ADO_DÜZENLENDİ.xlsm
    1.1 MB · Gösterim: 2
Çözüm
Aşağıdaki kodu bir kere çalıştırın, formatı istediğiniz gibi olamayanları bir defaya mahsus hücre biçimlendirme ile formatlayın, bundan sonra biçimler istediğimiz gibi olacaktır.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
denedim ama olmadı :)
Listele butonuna basınca Nisan, Ağustos ve Aralık aylarındaki kilo olan yerler tarih geliyor.
Ekran görüntüsü ekliyorum

Ekli dosyalar

• LİSTE.jpg
    LİSTE.jpg
    270.6 KB · Gösterim: 6

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-05-05 102917.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-05 102917.png
    148.9 KB · Gösterim: 8
sorun Excel sürümünden kaynaklı olabilir mi ben 2016 kullanıyorum.
sizin ekran görüntüsünde kilo olan sütunda hiçbir uyarı vermemiş bende kilo olan sütunda bazı değerlerde hata vermiş

sorun Excel sürümünden kaynaklı olabilir mi ben 2016 kullanıyorum.
sizin ekran görüntüsünde kilo olan sütunda hiçbir uyarı vermemiş bende kilo olan sütunda bazı değerlerde hata vermiş
Mümkündür. Ayrıca hücre biçimlendirmelerinizi tekrar kontrol ediniz. Sayı Sayı yada Genel Genel olarak eşleştirin.

Mümkündür. Ayrıca hücre biçimlendirmelerinizi tekrar kontrol ediniz. Sayı Sayı yada Genel Genel olarak eşleştirin.
Sorun Excel sürümünden kaynaklıymış. Excel 2021 sürümünde sorunsuz çalışıyor. çok teşekkür ederim

Ödeme listesi sayfasında İsme Göre Listeleme yapabilir miyiz. Listele butonu tarihe göre listeleme yapsın İsme Göre Listele butonu B4 hücresine yazdığım isme göre bütün sayfalarda arama yapıp listelesin. Mesela bütün aylarda Mustafa ve Musa isimleri olsun ben B4 hücresine Mus yazınca Mus ile başlayanların hepsi gelsin

Sorun Excel sürümünden kaynaklıymış. Excel 2021 sürümünde sorunsuz çalışıyor. çok teşekkür ederim

Ödeme listesi sayfasında İsme Göre Listeleme yapabilir miyiz. Listele butonu tarihe göre listeleme yapsın İsme Göre Listele butonu B4 hücresine yazdığım isme göre bütün sayfalarda arama yapıp listelesin. Mesela bütün aylarda Mustafa ve Musa isimleri olsun ben B4 hücresine Mus yazınca Mus ile başlayanların hepsi gelsin
Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-ADO_DÜZENLENDİ.xlsm
    1.1 MB · Gösterim: 2
kusura bakmayın geç dönüş yaptım.
çok teşekkür ederim şu an her şey tam istediğim gibi çalışıyor.
isme göre arama yapınca bi sorun yok ama tarihe göre listeleme yapınca bazı sütunlarda eklediğim resimdeki yeşil uyarılar var. bunun sebebi veya çözümü ne olabilir

Ekli dosyalar

• bilgi.jpg
    bilgi.jpg
    16.8 KB · Gösterim: 2
"Hatayı yok say" Seçiniz.

Aşağıdaki kodu bir kere çalıştırın, formatı istediğiniz gibi olamayanları bir defaya mahsus hücre biçimlendirme ile formatlayın, bundan sonra biçimler istediğimiz gibi olacaktır.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Aşağıdaki kodu bir kere çalıştırın, formatı istediğiniz gibi olamayanları [COLOR=%s]bir defaya mahsus[/COLOR] hücre biçimlendirme ile formatlayın, bundan sonra biçimler istediğimiz gibi olacaktır.
Kod:
Merhaba;
bu kodu Listele butonunun koduyla tamamen değiştirdim ve sizin söylediğiniz şekilde bütün hücreleri istediğim formatta değiştirdim şu an sorunsuz çalışıyor. Çok teşekkür ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri