• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü takvime filtre eklenmesi hk

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

metegok

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
14
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
merhabalar,

Ekli dosyada tarih aralığı verilerek raporlama yapılabilmektedir. Sizlerden destek talebim, kargo saat uyum dosyasında takvim kısmına kargo, şehir, alacak depo olacak şekilde tekli ve çoklu olarak filtre girişi yapılarak dosyanın çalışması, konu hakkında desteklerinizi talep ederim.

Saygılarımla...

Ekli dosyalar

• Data2.xlsx
    1.8 MB · Gösterim: 15
  • KargoSaatKontrol - Kopya.xlsb
    671.7 KB · Gösterim: 19
2 Adet txtbx ekleyebildim deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-KargoSaatKontrol - Kopya.xlsm
    1.4 MB · Gösterim: 5
  • Data2.xlsx
    1.8 MB · Gösterim: 5
Son düzenleme:
merhabalar, öncelikle çok teşekkür ederim hocam. masa üstüne alıp tarihler seçinde kayıt bulunamadı hatası alıyorum. yol da mı hata yapıyorum bulamadım. normal de dosyayı ben ortak klasörden alıyorum değiştirmem gereken alanı bulamadım. nasıl yol izleyebilirim

merhabalar, öncelikle çok teşekkür ederim hocam. masa üstüne alıp tarihler seçinde kayıt bulunamadı hatası alıyorum. yol da mı hata yapıyorum bulamadım. normal de dosyayı ben ortak klasörden alıyorum değiştirmem gereken alanı bulamadım. nasıl yol izleyebilirim
sizin yüklediğiniz dosya da tarihler 2022 idi benim yüklediğimde tarihler 2024

Ekli dosyalar

• TAKVİM.gif
    TAKVİM.gif
    755 KB · Gösterim: 5
İyi günler hocam, böyle bir hata alıyorum diğer sorunlar ise saat salınımı hesaplanmıyor ve 4 seçeneğinde dolu olması gerekiyor sadece tarih alanın zorunlu olması yeterli aslında bir de büyük küçük harf ayrımı var sanırım onu da büyük küçük yazılsa da çalışır olması mümkün mü

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-BÜYÜKKÜÇÜKHARFKargoSaatKontrol - Kopya.xlsm
    1.6 MB · Gösterim: 6
İyi akşamlar hocam, öncelikle hakkınızı helal edin çok sağolun vakit ayırdığınız için, yine aynı hatayı aldım sanırım bazen kargo veya şehir isimlerinin sonunda boşluk oluyor ondan olabilir mi düzeltile bilir durum mu

diğer konu ise sadece tarih zorunlu alan yapılabilir mi tamamını seçmeden kayıt bulunamadı hatası veriyor.

1718124980688.png

Merhaba.
2.Mesajdaki dosya bende çalışıyor.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Yukardaki yerine Alttaki gibi yaparsanız Ado ile harf duyarlılığı olmuyor bende sonradan keşfetmiştim.Ama mesela çift tırnak olursa hata veriyordu onun için replace kullanmıştım burda gerek yok diye eklemedim.

C#:

Ama mesela çift tırnak olursa hata veriyordu
C#:

11.Mesajda yazdığım kesme işareti ve çift tırnak hata için yukardaki kod kullanılabilinir.
Ayrıca test ederken eğer aranınca ek veri bulunursa alttaki satırda hata veriyor haberini olsun o kodların olduğu yer düzenlenmesi gerek bence dizi olayından dolay ve yazdığım kodla alakası yok onun.

C#:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri