• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü tablodan veri çekme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bigthunder

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Herkese merhaba. Excel konusunda yeniyim. Sorum şu elimde bir liste var bu listeden isimlere göre haftalık saatleri almak istiyorum. Ancak isim listesinde boşluklar var onları veri doğrulama kısmından silerek seçtiğimde o isme ait tarih sekmesine bağlı saat verisini çekmek istiyorum. Hangi formüllleri kullanmalıyım?

Çözüm
Ortaya karışık bir soru olmuş :D
İsimlerin yanlarındaki saatleri vesaire çekebilmek için Düşeayara formulü kullanabilirsiniz. (Excel konusunda yeniyseniz forum siteleri sizin aklınızı daha çok karıştıracaktır. Öncelikle ytube üzerinden biraz seviye ilerledikten sonra buralara uğramanız daha uygun olur Saygılarımla.
Bence karışık bir anlatım olmuş. Bir görsel yada Excel dosyası eklersen daha anlaşılır olacaktır. Böylelikle daha hızlı bir cevap alabilirsin.

Ortaya karışık bir soru olmuş :D
İsimlerin yanlarındaki saatleri vesaire çekebilmek için Düşeayara formulü kullanabilirsiniz. (Excel konusunda yeniyseniz forum siteleri sizin aklınızı daha çok karıştıracaktır. Öncelikle ytube üzerinden biraz seviye ilerledikten sonra buralara uğramanız daha uygun olur Saygılarımla.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri