• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tabloda kriterlere uygun olan değerlerin toplamını almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

derya esma

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Mesajın tamamını büyük harfle yazmayınız.
ARKADAŞLAR MERHABA,
TABLOMUZDAKİ GÜNLÜK ÜRETİM KISMINDAKİ FİRMALARIN KARŞISINDAKİ TARİHLERE GÖRE,EBAT TOPLAMLARI ALINARAK FİRMALAR SAYFASINDA BULUNAN AYNI TARİHLERE AKTARMASINI İSTİYORUM.

MESELA: C FİRMASI 1 HAZİRAN EBAT TOPLAMLARI FİRMALAR SAYFASINDA BULUNAN C FİRMASI 1 HAZİRAN ÜRETİME GELMESİ GEREKLMEKTEDİR.(TÜM FİRMALAR AYNI ŞEKİLDE OLACAK ŞEKİLDE)

YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

Ekli dosyalar

• dddd.xlsm
    62.3 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Merhaba,

Örnek dosyayı yine boş yollamışsınız.
Y3 hücresinde deneyiniz. Aşağı çekerek çoğaltın.
Olmazsa uygun verilerle doldurun ve ulaşılacak sonuçları manüel yazınız.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Diğer firmalar için =KAYDIR('GÜNLÜK URETİM'!$B$1;KAÇINCI($X$1;'GÜNLÜK URETİM'!$B:$B;0)+6;SATIR(A2))
Kırmızı alanı değiştirin.
e firması için $S$1
i firması için $AC$1

Mesajlarınızı forum kurallarına uygun şekilde yollayınız. Büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelmektedir.
Merhaba

Talebinizi doğru anladı isem, eşittir işareti ile başka bir hücrenin verisini çekebilirsiniz.

Mesela;
D firması 1 Haziran için, F3 hücresine aşağıdaki kod yazılmalı

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1622456239775.png

Tablonuz boş. Bu nedenle yorumlamak zor oluyor. Örnek firma bilgileri ile manüel doldurup yeni örnek paylaşır mısınız?

Toplamları ile birlikte ilgili firma sütununa otomatik atmalı

c firması siparişe farklı ebatlara 5000 -4000-1000 adet girdim.günlük üretimde ayın her günü için farklı ebatlarda üretim yaptım.gün gün yapılan üretim toplamlarının firma sayfasında c firması ilgili tarihe atmasını istiyorum

Ekli dosyalar

• dddd.xlsm
    62.3 KB · Gösterim: 6
Merhaba,

Örnek dosyayı yine boş yollamışsınız.
Y3 hücresinde deneyiniz. Aşağı çekerek çoğaltın.
Olmazsa uygun verilerle doldurun ve ulaşılacak sonuçları manüel yazınız.
Kod:

Diğer firmalar için =KAYDIR('GÜNLÜK URETİM'!$B$1;KAÇINCI($X$1;'GÜNLÜK URETİM'!$B:$B;0)+6;SATIR(A2))
Kırmızı alanı değiştirin.
e firması için $S$1
i firması için $AC$1

Mesajlarınızı forum kurallarına uygun şekilde yollayınız. Büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelmektedir.

Çözüm
Buda bir alternatif inceleyin

Ekli dosyalar

• dddd (1).xlsm
    66.2 KB · Gösterim: 10
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri