• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Tablo üzerinde görev ataması için kod yazılması

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
42
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Herkese kolay gelsin. ekte bir tablom var, bu tabloda personellere aylık görev güzergahı yazılmaktadır. Bu işlemi kod ile nasıl yapılır, nasıl anlatılır tam olarak bilemiyorum. Uzmanlar konuya kod ile bir çözüm getirirler inşaallah.
Konu şöyle:
- Turnist Planı sayfasına işlem yapılacak,
-Dosyada Tren İşleme Günleri mevcut,
-Bu tablo Tren Kontrol görevlilerine aylık olarak hangi gün hangi güzergahta denetim yapılacağı tabloya işlenerek belirtilmektedir.
  • Görev yazarken güzergahta ay içerisindeki gidiş seferinin dönüşüne yetmediği zaman sonraki ay görev tablosunda ilk gününde devam edecek, merkezine dönderecek ve her merkezine dönmesinde bir gün dinlenme yazacak,
  • Güzergah belirlerken, resmi tatil günlerine DİNLENME yazacak.

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Başmakinist turne planı - Kopya.xlsm
    76.6 KB · Gösterim: 18
Merhabalar. Kodu bırakın ben dosyadan ve yazdıklarınızdan ne yapılması gerektiğin anlamadım.
Turnist Planı sayfasında sanırım 6 görevli var onun dışında hiç bir şey anlamadım.

Anlamadığınızı keşke yazmasaydınız, dosyaya başkaları daha bakmaz. yinede ilginize teşekkür ederim.

Dosyanıza şimdiye kadar defalarca bakıldı ve kimse ne olduğunu anlamadı. bu tip sorularda da "sorunuzu net açıklayın, kafanızdaki kurguyu ve işinizi biz bilemeyiz, yardım bulmak istiyorsanız işleyişi, mantığı, planladığınız algoritmayı kısa, öz ve fakat net açıklayın, örnek dosyanızı ekleyin ve mümkünse ayrı bir sonuç sayfasında elle oluştursanız bile almak istediğiniz sonuçları göstererek ihtiyaca göre renklendirme, comment ve notlar ekleyin" yazmaktan yorulduk.

Geri