• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sütundan sütuna değer karşılıklarını toplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
84
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı akşamlar herkese. Kıymetli üstatlarım, değerli hocalarım derdimin adını bile bulamadım ama en yakın bu diye böyle başlık attım.
Derdimi anlatamayacağım o kesin, o yüzden resimlerle izah etmeye çalıştım. Sorunum şöyle:

ListeArsivDolabı sayfasından L sütunundaki Büro Adına göre D sütununda ki Aidiyet No larının toplam değerleri gelecek.
Örnek resimler ekte.

NOT : Bu iki sayfada başka excele taşınacak taşıma esnasında formüller değişmemeli.

Ekli dosyalar

• 01.png
    01.png
    240.8 KB · Gösterim: 5
  • 02.png
    02.png
    35.7 KB · Gösterim: 5
  • FORMÜL SORU.xlsx
    17.9 KB · Gösterim: 2
B2 ye yapıştırıp sağa ve aşağıya doğru çekin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

merhabalar
pivot table işinizi görürmü acaba
Hocam teşekkür ederim fakat form programına ekleyeceğim ben bunu. Biraz karışık işleri var evvelinde ve sonrasında. Fakat Emeğinize sağlık. Askan hocamın formül yöntemi benzer bir yol lazım.

Hocam hatammı var da olmadı acaba?

Ekli dosyalar

• 03.png
    03.png
    42.9 KB · Gösterim: 5

Ekli dosyalar

• FORMÜL SORU.xlsx
    19.4 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Hocam Teşekkürler emeğine sağlık. Sağolasın, son bir soru Tablo bir yerine sayfa adı veremiyor muyuz çünkü aktaracağım yerde tablo sayısını bilmiyorum sayfa adını biliyorum on dan sordum. Bu tablo noları nerden düzenleniyor diyeyim yada.

Ekli dosyalar

• 01.png
    01.png
    59.3 KB · Gösterim: 5
Tablo adı stabildir. Tüm sayfalarda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dinamiktir veri girdikçe hesaplamada ona göre yapılır. Tablo adını değiştirerek kullanabilirsiniz. Bunla ilgili yazıyı okuyunuz:

Anladım hocam teşekkürler. Tamamdır Emeğine yüreğine sağlık. Konu kilit

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri