• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sütundaki en son dolu hücre değerini bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ahmet Bey

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
7
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
👋 Merhabalar değerli hocalarım;
Paylaştığım dosyada; B sütunundaki en son dolu hücre değeri olan 100,00 değerini, D2 hücresine getirmek için nasıl bir formül yazmalıyız?
Lütfen yardımcı olurmusunuz üstadlar, eyvallah.

Ekli dosyalar

• B sütunundaki en son dolu hücre değerini bulma.xlsx
    9.3 KB · Gösterim: 2
Çözüm
tamam hocam, bir de B sütunundaki en son dolu hücre değeri olan 100,00 değerinden, bir önceki dolu hücre değeri olan -67,23 değerini getirmek için, sizin ve benim formülleri kullanarak, nasıl bir formül yazmalıyız hocam? veya bu formüllerden başka bir formül kullanılması gerekiyorsa da, ona göre de formül yazabilirsiniz hocam, emeğinize sağlık hocam.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
👋 Merhabalar değerli hocalarım;
Paylaştığım dosyada; B sütunundaki en son dolu hücre değeri olan 100,00 değerini, D2 hücresine getirmek için nasıl bir formül yazmalıyız?
Lütfen yardımcı olurmusunuz üstadlar, eyvallah.
Deneyiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-B sütunundaki en son dolu hücre değerini bulma.xlsx
    10.3 KB · Gösterim: 2
Deneyiniz
Kod:

Eyvallah hocam çalıştı fakat, ben de kendimce şöyle bir formül buldum ama, sizce hangisinin kullanılması daha sağlıklı olur hocam?

=MAK(FİLTRE($B$2:$B$25;$B$2:$B$25<>""))

Eyvallah hocam çalıştı fakat, ben de kendimce şöyle bir formül buldum ama, sizce hangisinin kullanılması daha sağlıklı olur hocam?

=MAK(FİLTRE($B$2:$B$25;$B$2:$B$25<>""))
Sizin formül 365 ve 2019 da kullanılabilir. Benim sunduğum tüm versiyonlarda kullanılabilir. Tercih sizin ikiside uygundur.

Sizin formül 365 ve 2019 da kullanılabilir. Benim sunduğum tüm versiyonlarda kullanılabilir. Tercih sizin ikiside uygundur.
tamam hocam, bir de B sütunundaki en son dolu hücre değeri olan 100,00 değerinden, bir önceki dolu hücre değeri olan -67,23 değerini getirmek için, sizin ve benim formülleri kullanarak, nasıl bir formül yazmalıyız hocam? veya bu formüllerden başka bir formül kullanılması gerekiyorsa da, ona göre de formül yazabilirsiniz hocam, emeğinize sağlık hocam.

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri