• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sütun iki kısma ayırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Excelismail

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
47
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
A3 sütunu Ş harfinden başlayıp hücre sonuna kadar son karaktere kadar olan kısım B1 sütununa otomatik geçer mi? Ayrıca, A5 sütununda sıfır sayısından başlayıp son sayıya kadar C1 sütununa kadar otomatik geçer mi?

Ayrıca bu işlem olursa A sütunun sanki tüm süntunda data ile doluymuş gibi otomatik yapılır mı?

Bu konuda desteklerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    8.1 KB · Gösterim: 4
Merhaba tam anlamadım sorunu ama yapmak istediğiniz iki nokta işaretinden sonraki kısımları ayırmak ise B1 e bu formülü yazıp aşağı sürükleyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Amacınız ":" işaretinden öncesi / sonrasını ayırmak ise "metni sütunlara dönüştür" ile yapabilirsiniz.

Hocam yaptığınız formülden bir şeyler yaptım. Çok işe yaradı. Dosyanın güncel halini ekiyorum. Tam yapmak istediklerimi anlamıyorum. Ama formulünüz on üstün on bir hoca.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    9.6 KB · Gösterim: 2
A sütuna veri giri şi oldukça, BEGIN:VCARD yazısının karşısına isim ismin yanına da numara geleçek. Umarım dosya başkalarına faydalı olur. Kedi olalı Fare tuttuk, VetExc hocam.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri