• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sütun içindeki sayı değerinin tek çift sayı toplamını almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
58
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhaba ustalar şu şekilde bir formüle ihtiyacım var

tek sayı toplamı çift sayı toplamı
10243 6 6
67830 10 14
22331 7 4
bu sekılde sutun da( 0 dan başlayarak 9 za kadar sayı değerinin tek sayı toplamı
çift sayı toplamını nasıl bir formul uygulyabilirim
satır olarak binlerce var
şimdiden teşekürler

merhabalar
*sütundaki hücrelerde rakamlar var
* hücredeki tek sayıları ayrı / çift sayıların toplamını ayrımı toplasın istiyorsunuz

dosya ekte istediğiniz şekilde yaptığımı sanıyorum

Ekli dosyalar

• TekveÇiftSayıToplamı.xlsm
    16.6 KB · Gösterim: 1
merhabalar
*sütundaki hücrelerde rakamlar var
* hücredeki tek sayıları ayrı / çift sayıların toplamını ayrımı toplasın istiyorsunuz
evet tek sutundakı değeri tek sayı toplamını ayrı sutuna çift sayı toplamına ayrı sutuna

Bir inceler misiniz:
tek için formül:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
çift için formül:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• TekÇiftToplam.xlsx
    9.5 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Power Query biliyorsanız bu da bir çözüm olacaktır.

1685046891490.png

ben ad tanımla yapamamkı formul olarak gereklı hucreyı ana veri datamda uygulayacagım
Örnek dosya olmayınca,
** Siz formülü anladığınız şekilde yazın ben gerekeni yaparım demektir. (Yani kısaca, afaki bir durum)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri