• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sumifs

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ciomxx

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
8
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba, ekli dosyada R sütununa formül yazmak istiyorum ancak fark çıkıyor acaba sumifs kullanarak yapmaya çalıştığım bu formülü nasıl geliştirebilirim.
Amacım aylık maaşta o döneme ait olan SGK Tavan tutarını otomatik olarak getirebilmek önceki dönemlerde sorun olmuyordu ancak yılda iki defa yapılan değişiklikler formülün işe yaramamasına neden oluyor.
Yani 1.ay ile 6. ay arasında belirlenen tutar ile 7.ay ile 12. ay arasındaki tutarları nasıl ayrıştırabilirim.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Book2.xlsx
    21.2 KB · Gösterim: 3
R2'ye yapıştırıp aşağı doğru çoğaltın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın yönetici hızlı dönüşünüz için teşekkür ederim.
2021-2016 yılları arasında yılda iki kez uygulması olmadığı için bu sefer o dönemlerde fark çıktı.

Ekli dosyalar

• Book2.xlsx
    20.8 KB · Gösterim: 1
Böyle deneyin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Denedim olmadı, saygılar.

Ekli dosyalar

• Book2.xlsx
    21 KB · Gösterim: 2
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Book2.xlsx
    25.5 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Teşekkür ederim üstadım emeğinize sağlık vakit aldım.
Demekki kendimi sumproduct ve countif konusunda biraz daha geliştirmeliyim.
Saygılarımla.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri