• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü stoktan düşüp kalan hesaplama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

egemir

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
13
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
merhaba stok takibi yapmam gerekiyor
örnek bir dosya hazırladım ekte.
yardım ederseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• stok.xlsx
    14.1 KB · Gösterim: 24
merhaba stok takibi yapmam gerekiyor
örnek bir dosya hazırladım ekte.
yardım ederseniz sevinirim.
Merhaba Sorununuz net değil. E sütunu ürünlerin kalan stoğuysa ve siz hesaplamalarını manuel yaptıysanız yanlış hesaplama yapmışsınız galiba Eğer hesaplamanız doğru ise neye göre o sayılar oluşmuş açıklamasını yapmanız konuyu daha anlaşılır kılar . Siz E sütunu için mi Formül istiyorsunuz F Sütunu için mi tablonuz biraz karışık ?

günaydın,
manuel olarak hesaplama yapmıştım yanlış olmuş sanırım.
depo stoğunu mikatr kısmından düşecek eğer varsa kalan olursa ilgili ürünün güncel miktar kısmına yazacak eğer depo stoğu kalırsa stok kısmına yazılacak
örn
a ürününden 1000 ad stok var
100
100
300 bu üründen sipariş planlanmış.stok fazla olduğu ürünün stok alanına 500 yazmalı.güncel miktar alanları boş kalmalı.
veya

1000 ad stok var
500
750
300
planlanmış o zamanda güncel miktar kısmına
boş
250
300 yazmalı umarım anlatabilmişimdir. yardımınız şimdiden çok teşekkür ederim

E yada F sütunun birbirinden farkını pek anlamasam da; ürünlerin depoda kalan stok miktarı için aşağıdaki formülü için F2 ye yazıp sürükleyiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Eğer yapmaya çalıştığınız şey böyle birşey ise de bu formülleri de deneyebilirsiniz:
E2 için;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
F2 için;
Kod:

Yazdığınız mesajda herhangi bir ekran görüntüsü görünmüyor muhtemelen yanlışlıkla kod içerisine yapıştırdığınız için görünmüyor. Olmasını istediğiniz sonuçlar manuel olarak tam doldurulmayınca yazılacak formüller hep tahmini oluyor peki Ekseriyeten 5. mesajdaki formülleri denediniz mi ?

tekrar ektedi dosyaya bakabilirmisiniz? rica etsem

Ekli dosyalar

• stok (2).xlsx
    19.6 KB · Gösterim: 12
Deneyiniz. Dosya ektedir.
Kod:

Ekli dosyalar

• stok (2).xlsx
    21.5 KB · Gösterim: 12
doğru sonuç vermiyor
9. Mesajdaki Ekteki dosyayı inceleyiniz Bu formül sadece F8 hücresi için bunu aşağı yukarı sürükleyeceksiniz. Ayrıca dosyada E sütunu içinde formül yazılı inceleyiniz. Bu şekilde değilse ben sorununuzu tam olarak anlamamış olabilirim. Sorununuzu tam olarak anlayan Başka arkadaşlardan Farklı gelecek çözümleri beklemeniz gerekecektir.

9. Mesajdaki Ekteki dosyayı inceleyiniz Bu formül sadece F8 hücresi için bunu aşağı yukarı sürükleyeceksiniz. Ayrıca dosyada E sütunu içinde formül yazılı inceleyiniz. Bu şekilde değilse ben sorununuzu tam olarak anlamamış olabilirim. Sorununuzu tam olarak anlayan Başka arkadaşlardan Farklı gelecek çözümleri beklemeniz gerekecektir.
yardımınız için teşekkür ederim ancak benim istediğim bu değil ve doğru sonuç alamıyorum.emekleriniz için teşekkürler tekrardan

Umarım doğru anlamışımdır.
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• stok.xlsx
    12.3 KB · Gösterim: 11
merhaba,
güncel miktar sutunu doğru olmuş
fakat stok kısmında stok kalmadıysa boş gözükmeli yada kaldıysa sadece kalan tek hücrede gözükmeli
mesela 1000 ad depo stoğu var 1100 ad miktar ben depo stoğunu düştükten sonra sadece bu ürüne ait stok alanında 100 ad görmeliyim
düşülen adetleri göstermesin

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• stok.xlsx
    12.3 KB · Gösterim: 44
Çözüm
1000 satırlı veride denedim formulu hata veriyor doğru sonuç vermiyor .

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri