• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Stok Takip Programı

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Arkadaşlar Ben bir stok takip programı yapmayı düşünüyorum kendim için ama nereden ve nasıl başlarım hiçbir fikrim yok sizlerin tecrübelerinden fikir almak istedim hangi yolu izlemeliyim nasıl başlamalıyım yada örnek bir stok programı varmı ?

Program yapmak her şeyden önce güzel bir veritabanı tasarımıyla başlar. En başında her ihtimali göz önünde bulundurmak, programlamanın ilerleyen safhalarında size çok büyük katkı sağlayacaktır.
Şahsi fikrimi sorarsanız: Programı Excel üzerinde yapacaksanız verilerinizi Access üzerinde tutun ve veri nesneleri ile veri alışverişini sağlayın. Böylece daha net bir tasarım ortaya koymuş olursunuz.

Program yapmak her şeyden önce güzel bir veritabanı tasarımıyla başlar. En başında her ihtimali göz önünde bulundurmak, programlamanın ilerleyen safhalarında size çok büyük katkı sağlayacaktır.
Şahsi fikrimi sorarsanız: Programı Excel üzerinde yapacaksanız verilerinizi Access üzerinde tutun ve veri nesneleri ile veri alışverişini sağlayın. Böylece daha net bir tasarım ortaya koymuş olursunuz.
access nasıl yapılır :D

Baktım hocam benim e ticaret olduğu için girişler çıkışlar çok farklı sadece giriş çıkış ile mevzuyu çözebilseydim keşke adamlar tarih aralığı satış raporu istiyor benden o yüzden farklı biraz benim istediğim yinede çok teşekkür ederim elinize sağlık

yok hocam fikir vermesi acısından yakında v2 ve v3 versiyonlarınıda yayınlayacagım

Merhaba Arkadaşlar Ben bir stok takip programı yapmayı düşünüyorum kendim için ama nereden ve nasıl başlarım hiçbir fikrim yok sizlerin tecrübelerinden fikir almak istedim hangi yolu izlemeliyim nasıl başlamalıyım yada örnek bir stok programı varmı ?
Bu yapmış olduğum programa bakarak aynısını yapabilirsiniz.

Merhaba,

Öncelikle ben gibi ne yapmak istediğinizi bilmeden, hangi bilgilere ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeden işe başlamayın. İhtiyacınız olanı net olarak belirleyin. Hangi bilgilere ulaşmak istediğinizi, programın içeriğinde hangi alanlar olacağını en baştan belirleyin, gerekirse bir kağıda çizim yapın. Örnek videolar izleyin. Çalışma sayfanız çok yoğun olacaksa veritabanı ile çalışın. Ne yapacağınızı bildikten sonra yapmak daha da kolaylaşıyor. Buradaki üstadlar her konuda yardımcı oldular ve oluyorlar. Takıldığınız yerde destek istersiniz. Benim naçizane fikirlerim bunlar.

Bu yapmış olduğum programa bakarak aynısını yapabilirsiniz.
İzledim emre reis senin videoyu seninkisi çok kapsamlı ben sadece günlük depodan çıkan malları tutmak için istiyorum basit bişi olmalı yani

Merhaba,
size alternatif olarak daha pratik bir stok takip yöntemi öneriyorum.
ekli dosyayı incelemenizi rica ediyorum.
Excel'de; yatayda yani sütunları artırarak çalışmak her zaman zor ve kontrolü güç olan bir yöntemdir.
Benim tavsiyem temel sütunlar(başlıklar) sabit olup, satırlara dikeyde artan veri girmek tablolama ve fonksiyon çalıştırmak için en uygun yöntemdir.

Ekli dosyalar

• Stok takip.xlsx
    12.2 KB · Gösterim: 184
Merhaba,
size alternatif olarak daha pratik bir stok takip yöntemi öneriyorum.
ekli dosyayı incelemenizi rica ediyorum.
Excel'de; yatayda yani sütunları artırarak çalışmak her zaman zor ve kontrolü güç olan bir yöntemdir.
Benim tavsiyem temel sütunlar(başlıklar) sabit olup, satırlara dikeyde artan veri girmek tablolama ve fonksiyon çalıştırmak için en uygun yöntemdir.
evet benim yapmaya ç.alıştığımda böyle birşey ama ben bunu vba da yapmaya çalıışıyorum zaten çok geniş bir ürün yelpazeside yok şu an sadece kaydetmede sorun yaşıyorum

Konuyu okuyanlar

Geri