• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Stok programında Ürün Adı + En + Boy Kontrolü yaptırabilmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ondergulec

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, ürün adı ve diğer istenilenleri giriyorum ve list box a yazdırıyorum ama en - boy farklı olduğunda yeni bir ürün gibi davranması gerekiyor. Hem ürün adını hem de enxboy kontrolünü nasıl yaptırabilirim. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Stok kontolü.xlsm
    103.6 KB · Gösterim: 7
ilk mesajda yanlış dosyayı upload etmişim, özür dilerim...

Ekli dosyalar

• Inventory Management System-12-08-21 - Kopya - Kopya - Kopya.xlsm
    105.3 KB · Gösterim: 7
Bunu sadece raporda mı böyle görmek istiyorsunuz?

hem raporda hem de sol taraftaki ListBox1 de bu şekilde gözüksün istiyorum.

Teşekkür ederim.

hem raporda hem de sol taraftaki ListBox1 de bu şekilde gözüksün istiyorum.

Teşekkür ederim.
Raporda yapabiliriz, fakat komple böyle görmek istiyorsanız en başta bütün stoklar için ayrı ayrı stok kartı açmanız gerekir diye düşünüyorum. Stok adını belirli bir düzen içinde açabilirsiniz.
Örnek:
En boy 100'e 50 ve 100'e 60 olan iki ürün için aşağıdaki gibi bir çözüm üretebilirsiniz diye düşünüyorum.
1-) ÜrünAdınız-100-50
2-) ÜrünAdınız-100-60
şeklinde olabilir.

Yine de böyle bir şey yapmaya ihtiyaç olmadan yapabileceğimiz bir çözüm varsa da benim aklıma gelmedi henüz. Diğer arkadaşlar da konunuzu gördüğünde fikir yürütüp çözüm üretmeye çalışacaklardır.

Merhaba.

Sanırım ekle butonuna tıklayıp eklemek istiyorsunuz.
Öyle ise ilgili kodu alttaki gibi değiştirin önce.

Ayrıca orjinal kodda Application.ScreenUpdating = True eklenmemiş.Onu kullanacaksanızda mutlaka eklenmeli End Sub den önce.

Sizin kod ekleye tıklayınca başka sayfaya aktarıyor listbox güncellenirken başka sayfadan güncelleniyor.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

listbox 1 için düzeleme yaptım.
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• Inventory Management System.xlsm
    100.6 KB · Gösterim: 18
Çözüm
Konu taşınıp kiltlenmiştir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri