• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Stok Kartları Toplu Ekleme Düşeyara Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

JOSSEF

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba üstadlar.
STOK KARTLARI TOPLU EKLEME diye bir sayfam var. bir çok yerden veriyi başarılı şekilde çekiyor.
Şimdi şöyle bir sıkıntım var.
STOK KARTLARI TOPLU EKLEME'nin sayfa 1'inde ki as2 hücresine D2 HÜCRESİNDE Kİ KATEGORİ KODUNU REFERANS ALARAK
N11 KATEGORİ isimli sayfanın SAYFA 1'inde bulunan A sütününda ki kategori kodu üzerinden F(6.) sütününda ki
veriyi düşeyara ile bir türlü alamıyorum hep #YOK.
Özellikle formülü silmedim, hatamı ve doğru yöntemi paylaşırsanız sevinirim.

Sorunun kaynağı D2 HÜCRESİNDE Kİ KATEGORİ KODUNUn başka bir yerden düşeyara ile çekilmesi olabilir mi?

Ekli dosyalar

• N11 KATEGORİ.xlsx
    19.5 KB · Gösterim: 4
  • STOK KARTLARI TOPLU EKLEME 2.xlsx
    1.7 MB · Gösterim: 8
Çözüm
Merhaba D sütununda başka bir sayfadan gelen stok kodu METİN olarak aktarılıyor. Oysa N11 sayfasındaki kodlar SAYI formatında olduğu için eşleşemiyor. Bunun çözümü için AS2 deki formülünüzdeki D2 nin başına -- işareti getirirseniz. 1 ile çarparsanız 0 ile toplarsanız vs vs sayıya çevirirsiniz. Böylece eşleşmiş olur. Yani şöyle.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba D sütununda başka bir sayfadan gelen stok kodu METİN olarak aktarılıyor. Oysa N11 sayfasındaki kodlar SAYI formatında olduğu için eşleşemiyor. Bunun çözümü için AS2 deki formülünüzdeki D2 nin başına -- işareti getirirseniz. 1 ile çarparsanız 0 ile toplarsanız vs vs sayıya çevirirsiniz. Böylece eşleşmiş olur. Yani şöyle.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri