Çözüldü sıralı rakam yazdırmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Erkan Gegez

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar,
B3 H8 arasındaki hücrelerden hangisine 1 rakamını yazarsam yazayım devamında sırasıyla 2,3,4 ... diye H8 e kadar sırayla yazsın istiyorum.Fakat sadece belirttiğim hücreler arasında bunu yapsın.Diğer hücrelerde yapmasın.
Bubun gibi aynı şeyi B11 H16 / B19 H24 / B27 H32 / B35 H40 / B43 H48 / B51 H56 / B59 H64 / B67 H72 / B75 H80 / B83 H88 / B91 H96
aralıklarında hangi hücreye 1 yazarsam devamında sırasıyla rakamları belirrttiğim sınırlar içine yazsın istiyorum.Bununla ilgili daha önceden bir konu açmıştım.Sayın askan cevaplamıştı ve aşağıdaki kodu göndermişti.Daha sonra B11 H16 arasında problem olduğunu fark ettim ,mesela B11 H16 arasında işliyor fakat B10 H10 arasında da 1 yazınca devamında 2,3,4... diye devam ediyor.Halbuki buralarda bu işlememeli sadece B11 H16 arası işlemeli. Diğer aralıklar normal çalışıyor...
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim Hücre As Range
Set Hücre = Range("B3:H97")
If Not Application.Intersect(Hücre, Range(Target.Address)) _
Is Nothing Then
On Error Resume Next
Application.EnableEvents = False
Dim a As Range
b = Empty
If WorksheetFunction.Find(":", Target.Address, 1) = Empty Then
b = Range("" & Replace(Target.Address, "$", "") & "")
Set b = Range("" & Replace(Target.Address, "$", "") & "")
Else
Set b = Range("" & Replace(Left(Target.Address, WorksheetFunction.Find(":", Target.Address, 1) - 1), "$", "") & "")
End If
If Len(b) > 0 Then
If Target.Value = 1 Then
k = 2
x = Target.Row: y = Target.Column
If x + 4 Mod 8 = 3 Or x + 4 Mod 8 = 2 Then GoTo son

devam:
y = y + 1
If y = 9 Then x = x + 1: y = 2
If x = 9 Or x = 18 Or x = 26 Or x = 34 Or x = 42 Or x = 50 Or x = 58 Or x = 66 Or x = 74 Or x = 82 Or x = 90 Or x = 98 _
Then GoTo son
Cells(x, y).Value = k
k = k + 1
GoTo devam

End If
End If
End If
son:
Application.EnableEvents = True
End Sub

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Çözüm

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Hocam ufak bir eklenti ile önledik onu. Ancak sizin H3 (ilk kısımdaki) sıralama ile diğer sıralamalar farklı. Yani H3 den başlayan 42 ye kadar sayarken diğer alt hücreler 49 a kadar sayıyor. Bu durum doğru mu ? Bana yanlışlık var gibi geldi.

Erkan Gegez

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba sayın askan,
şimdi denedim gönderdiğiniz kodu.Hepsi doğru Bütün guruplar 42 ye kadar sayıları sırasıyla yazıyor.
Sadece en son grup 49'a kadar sayıyor.Bunu da düzeltebilirsek tamam olacaktır.Teşekkür ederim.
Yani B91 H96 arasında da 42 hücre var . Fakat H97 ye kadar sayıları sıralıyor.O zamanda 42 değil 49'a kadar
sayılar sıralanmış oluyor.Bunu da ben çözdüm. Kod sayfasındaki son x değerini 98 yerine 97 yaptım.Sorun
çözüldü.Çok teşekkür ederim ilginize...

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,122
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Merhaba sayın askan,
şimdi denedim gönderdiğiniz kodu.Hepsi doğru Bütün guruplar 42 ye kadar sayıları sırasıyla yazıyor.
Sadece en son grup 49'a kadar sayıyor.Bunu da düzeltebilirsek tamam olacaktır.Teşekkür ederim.
Yani B91 H96 arasında da 42 hücre var . Fakat H97 ye kadar sayıları sıralıyor.O zamanda 42 değil 49'a kadar
sayılar sıralanmış oluyor.Bunu da ben çözdüm. Kod sayfasındaki son x değerini 98 yerine 97 yaptım.Sorun
çözüldü.Çok teşekkür ederim ilginize...
Mesajınızdan sorun giderildi anlıyorum doğru mu?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar