• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sıralamayı Sıfırlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Yagiz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
7
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Tablomdaki filtrelemede küçükten büyüğe sıralama yaptım. Sonra dosyayı kaydedip kapattım. Sıralamayı kaldırıp doğal haline almak istediğimde ilk haline getiremiyorum. Bunun yöntemi nedir?

Çözüm
Sıralama değil de elle tabloyu oluştururkenki haline döndürmem lazım ama o mümkün görünmüyor. Ne kadar saçma, dosyayı her açtığımda sıralama yaparak çalışıyorum ve değişiklik de yapıyorum dosyada. İşlemi geri alarak sıralamayı sıfırlamak işimi bozmaktan başka işe yaramıyor.
Sn. Yagiz, Bana gelen bir tabloda çeşitli çalışmalar yapacaksam şu yolu takip ediyorum.
1. Tablonun son sütundan sonra yardımcı bir sütun açıyorum.
2. Buraya 1 den itibaren sıra numarası veriyorum.
3. Bu şekilde orjinal tablo sıralamasında referans olarak kullanacağım kriterleri elde ediyorum.
4. Daha sonra istediğim kadar değişiklik yapıyorum, hiç önemli değil.
5. Yardımcı sütunum her zaman orjinal halini bana veriyor.
Merhaba,
Normalde en baştaki sütuna göre sıralar. Tüm tabloyu seçip VERİ=>SIRALA seçeneğinden istediğiniz sütuna göre sıralayabilirsiniz.

Merhaba,

Tablomdaki filtrelemede küçükten büyüğe sıralama yaptım. Sonra dosyayı kaydedip kapattım. Sıralamayı kaldırıp doğal haline almak istediğimde ilk haline getiremiyorum. Bunun yöntemi nedir?
Eğer dosyayı sıraladıktan sonra aynı isimle kaydettiyseniz Excel'de otomatik olarak sıralamayı geri almanın bir yolu yok. Bundan sonra dosyalarınızda değişiklik yaptığınızda Farklı Kaydet seçeneği ile kaydediniz böylece orijinal dosyayı korumuş olursunuz.

Merhaba,
Normalde en baştaki sütuna göre sıralar. Tüm tabloyu seçip VERİ=>SIRALA seçeneğinden istediğiniz sütuna göre sıralayabilirsiniz.
Sıralama değil de elle tabloyu oluştururkenki haline döndürmem lazım ama o mümkün görünmüyor. Ne kadar saçma, dosyayı her açtığımda sıralama yaparak çalışıyorum ve değişiklik de yapıyorum dosyada. İşlemi geri alarak sıralamayı sıfırlamak işimi bozmaktan başka işe yaramıyor.

Sn. Yagiz, Bana gelen bir tabloda çeşitli çalışmalar yapacaksam şu yolu takip ediyorum.
1. Tablonun son sütundan sonra yardımcı bir sütun açıyorum.
2. Buraya 1 den itibaren sıra numarası veriyorum.
3. Bu şekilde orjinal tablo sıralamasında referans olarak kullanacağım kriterleri elde ediyorum.
4. Daha sonra istediğim kadar değişiklik yapıyorum, hiç önemli değil.
5. Yardımcı sütunum her zaman orjinal halini bana veriyor.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri