• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sıra numarası vererek kayıt

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LİNDA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
68
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba forumda Sayın @UmitA nın yardımı ile yapılmış olan dosyada kayıt işlemini kayıt sıra numarası vererek nasıl yapabiliriz. Dosya ekliyorum . Kodlarda yazılı olan şu" son = Sayfa1.Range("b65536").End(3).Row + 1"satırdaki B sütununu A olarak değiştirmek yeterli olacak mı? (Kaydet,güncelle, sil) butonları için.

Private Sub btnKaydet_Click()
son = Sayfa1.Range("b65536").End(3).Row + 1
Sayfa1.Range("b" & son).Value = Me.TextBox14
Sayfa1.Range("c" & son).Value = Me.TextBox15
Sayfa1.Range("d" & son).Value = Me.TextBox16
Sayfa1.Range("e" & son).Value = Me.ComboBox5
Me.TextBox13.Value = ""
Me.TextBox14.Value = ""
Me.TextBox15.Value = ""
Me.TextBox16.Value = ""
Me.ComboBox5.Value = ""
MsgBox ("Kayıt Tamamlandı"), vbInformation, "Bilgi"
End Sub

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    88.2 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Kayıt numaralarının önemi olmadığını düşünüyorsunuz , eğer o arkadaş Sıra numarasına göre dosya numarası verirse her kayıt iptal edildiğinde numaralar sil baştan değişir, Alinin numarası velinin olur. o yüzden iptal edilen numaraların tekrar kullanılmaması yerinde olur. Ama bakış açınızı sevdim :) Sizede Kolay gelsin.
Üstad varsayımlar üzerine kod yazmak çok mantıksız. Ben kendimce mantıklı olanı yaptım ,sıra numarasını dosya numarası olarak kullanacaksa kodlarını aşağıdaki gibi revize etmeli.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba , Siz konuyu açana dek dosyanızı hazırlamıştım,

Hem yeni kayıtta, hemde aradan kayıt silindiğinde A sütununu yeniden numaralandırır. Kontrol edin eksik birşey varsa bildirin lütfen.

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    88.3 KB · Gösterim: 5
Kayıt numarası özgün olmalı. Her kayıtta verilmeli. Sonsatırı kayıt numarası olarak kullanmak sıkıntılı. Ardan iki üç kayıt silinse Son satır son numaraların tekrarını verecek.

Kayıt numarası özgün olmalı. Her kayıtta verilmeli. Sonsatırı kayıt numarası olarak kullanmak sıkıntılı. Ardan iki üç kayıt silinse Son satır son numaraların tekrarını verecek.
Merhaba,

Cevabı okumamış ayrıca dosyayı incelememişsiniz onu anladım. :) Kolay gelsin.

Teşekkür ederim Sayın @UmitA ben mesajı güncelleyim diye uğraşırken sizden cevap geldi. Güncelleme yapınca aynı TC kimlik numarasını iki defa kayıt yapıyor.

Teşekkür ederim Sayın @UmitA ben mesajı güncelleyim diye uğraşırken sizden cevap geldi. Güncelleme yapınca aynı TC kimlik numarasını iki defa kayıt yapıyor.
Merhaba, gönderdiğim dosyada Update Kodları stabil çalışıyor, emin misiniz ?

Mükerrer kayıt yapmamak için kodlarınıza küçük bir ilave yaptım.

Ekli dosyalar

• PERSONEL.xlsm
    90.1 KB · Gösterim: 12
Cevabı okumamış ayrıca dosyayı incelememişsiniz onu anladım. :) Kolay gelsin.
Kayıt numaralarının önemi olmadığını düşünüyorsunuz , eğer o arkadaş Sıra numarasına göre dosya numarası verirse her kayıt iptal edildiğinde numaralar sil baştan değişir, Alinin numarası velinin olur. o yüzden iptal edilen numaraların tekrar kullanılmaması yerinde olur. Ama bakış açınızı sevdim :) Sizede Kolay gelsin.

Üstad varsayımlar üzerine kod yazmak çok mantıksız. Ben kendimce mantıklı olanı yaptım ,sıra numarasını dosya numarası olarak kullanacaksa kodlarını aşağıdaki gibi revize etmeli.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Saygılar.

Çözüm
Sayın @UmitA çok çok teşekkür ederim yine çok hızlı ve mükemmel çalışma yaptınız. Hakkınızı helal edin saygılarımla

Geri