• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sıra Numarası Verdirme Kodlarda Revize

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Yasar PİSKİN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
95
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
EK'te ki çalışmanın MODULE1 sayfasındaki kod ile;
1- N5 hücresinden itibaren tarih girişi yapıldığında o satırı silip B5 hücresindeki sıra numarasını esas alarak ARŞİV sayfasın göndermeye,
DATA sayfasındaki kod ile;
2- C5 hücresinden itibaren veri giriş yapıldığında B5 hücresinden itibaren ARŞİV sayfası B sütunundaki en büyük sayıyı referans alarak DATA sayfası B sütununa sıra numarası verdirmeye ve DATA sayfası E sütununa veri girişi ile birlikte G sütunundaki dosya numaralını büyükten küçüğe sıralamaya çalışıyorum.
DATA sayasındaki kodlarının işlevleri aynı kalmak kaydıyla, örnekte görüldüğü gibi arada boşluk olduğu zamanda işlevlerini yerine getirmesi sağlamak için DATA sayasındaki kodlarının revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap10111.xlsm
    27.4 KB · Gösterim: 14
Data sayfasındaki WorkSheet_Change olayındaki kodu
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Aşağıdaki Şekilde düzenleyin
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
G sütununa veri girildiğinde sıralama yapacak. Dosya no olduğu için F sütununun sıralanmasına gerek yok

Tam olarak anlamadığım için soruyorum;
C5 den itibaren ve N5 den itibaren demişsiniz.
Suskun abeyin verdiği kod olmadıysa tam olarak açıklarmısınız bir daha.

DATA sayfası C5 hücresinden itibaren veri giriş yapıldığında ARŞİV sayfası B sütunundaki en büyük sayıyı referans alarak, DATA sayfası B5 hücresinden itibaren 1, 2, 3 ....... gibi sıra numarası verdiren kodu DATA sayfası B sütununda boşluk olduğu zamanda ( Boşluk derken C sütunu boş, B sütunu boş.) işlevlerini yerine getirmesi için kodun revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum. Örnekteki çalışmanın ARŞİV sayfası B sütunundaki en büyük sayı 20, DATA sayfası sütunu en son hücreden bir hücre atlayıp, C15 hücresine veri giriş yapıldığında B15 hücresinin 21 olmasını sağlamak.

Ekli dosyalar

• Kitap10111 (2).xlsm
    27.4 KB · Gösterim: 7
DATA sayfasındaki Kodlarınızı aşağıdaki kodlarla değiştirin
Kod:

Çözüm
Sheets(2) burdaki 2 yerine bence sayfa adı yazılsa daha uygun olur sayfa sırası değişirse hata olur bence.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri