• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sıra Numara Kontrol Koşullu Biçilendirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ergunpoyraz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
14
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba,

Grup Etiketine(D sutünu) göre sıralı bir şekilde numaraların/pin tanımı(E sutünü) artıp artmadığını kontrol etmek istiyorum.

F sutünunu elle doldurdum. Buna uygun formül yazmak istiyorum F sutünuna. Eğer koşullu biçimlendirme ile sıra kontrolü yapabilirsek F sutünuna gerek kalmayacak sileceğim.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

1.JPG

Ekli dosyalar

• XCE_098-a_Mpc.xls
    72 KB · Gösterim: 4
Arkadaşlar Merhaba,

Grup Etiketine(D sutünu) göre sıralı bir şekilde numaraların/pin tanımı(E sutünü) artıp artmadığını kontrol etmek istiyorum.

F sutünunu elle doldurdum. Buna uygun formül yazmak istiyorum F sutünuna. Eğer koşullu biçimlendirme ile sıra kontrolü yapabilirsek F sutünuna gerek kalmayacak sileceğim.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 6072
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bu formülü kullanabilirsiniz pin otomatik dolacaktır

Son düzenleme:
kontrol eder misiniz. sıralamada sorun olmuyor. arada pe değeri olanları doğru kabul ettim

Ekli dosyalar

• XCE_098-a_Mpc.xls
    76.5 KB · Gösterim: 1
farklı bir çözüm
D2 hücresi formülü
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
E2 hücresi formülü
C++:

farklı bir çözüm
Kod:

Teşekkür ederim ancak f hücresi hariç diğer hücreler başka programdan geliyor. Ben gelen veriler düzgün mü onu kontrol etmek istiyorum. Grup etiketi ve pinlere müdahale etmeyeceğim sadece kontrol edeceğim.

ergunpoyraz Bey buyurun:
Doğrulara 1, yanlışlara 0 getirir.
C++:

Bu da "DOĞRU" "YANLIŞ" olanı:
C++:

Bu da KoşB uygulanmış dosyanız.

Ekli dosyalar

• KoşB.xls
    77 KB · Gösterim: 3
Çözüm
doğruluk kontrolu

Ekli dosyalar

• XCE_098-a_Mpc.xls
    92 KB · Gösterim: 3
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri