• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sıra no verme, koşula göre veri çağırma, otomatik onay kutusu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tukayf

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
110
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar değerli hocalarım. Ekteki çalışmayı sn. Patron geliştirdi. Ancak ilave etmem gereken yerler var pek başarılı olamadım. Yardımlarınızı rica ediyorum. Gerekli açıklamalar dosya içerisinde de mevcuttur.

Yapmak istediğim işlem.
Sube sayfasındaki tebliğ butonu ile formu açıyoruz.
Formda yapmak istediğim işlemler
Listbox seçimini B sütununa alt alta yazdırdım. (Burda sorun yok.)
A sütununa sıra no verdim Ancak her yazdırma işleminde Listboxtaki birim kadar sıra numarası 1 den başlasın istiyorum.
B sütunundaki birime göre C sütununa her birimin ilk personelini yazdırmak istiyorum.
D sütununa Texbox5 i yazdırma istiyorum. Sube sayfasından çekilecek veriler.
E sütununa Günün tarihi
F sütuna BUGÜN()+15 gün sonrasının tarihini
G sütununa ise chexbox ekleyip evrağın geri dönüşünde onay kutusunu tikleyip evrak takibi yapmak istiyorum.
Bir de sayfaları yazdır butonuna tıkladığımızda direk yazıcıdan çıktı alıyor.
Ayrıyetten Bu evrakları PDF şeklinde kayıt yaptırabilir miyiz.

Ekli dosyalar

• Tebliğ.xlsm
    79.4 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Merhaba,
Ben tam olarak ne istediğinizi anlamadım sanırım,
Yine de sorunuza karşılık, cetele sayfasındaki formül için;
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

yukarıdaki kodu,
Teb sayfalarını birleştirip tek pdf dosyasında kaydetmek için ise;

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
D, E ve F sütunlarına yazdırma işini çözdüm.
A sütuna sıra numarası ve G sütununa checxbox ekleme olayı ile PDF olayı kaldı.

Şu kodu revize edebilir miyiz. B sütununa eklenen her değer için B son dolu satır ve A son dolu satırdan itibaren 1 den başlayarak sıra numarası verecek hale getirebilir miyiz.

lastRow = Cells(Rows.Count, "B").End(xlUp).Row

For i = 2 To lastRow
Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Offset(1, 0).Value = i - 1
Next i

Kendi kendime konuşmak çok sıkıcı :cry:

Deneyiniz.
Kod:

Sn. Patron sıralama butona her bastığımda tekrar 1 den başlayacak. Örneğin butona 1 kez bastım listboxtan 3 satır yazdırdım. 1,2,3 satırlara numara verdi. 2.kez bastım bu sefer listboxtan 5 satır daha yazdırdım. 1,2,3 sıra no vermiştik zaten bu sefer 1,2,3 ün bittiği satırdan sonra tekrar 1 den başlayıp 1.2.3.4.5 olarak sıra numarası versin istiyorum. Her seferinde tüm sütuna sıra numarası vermek istemiyorum. yani 1,2,3,1,2,3,4,5 olarak sıralansın. 1,2,3,4,5,6,7,8 olarak değil.

C#:
dener misiniz?

Sn. Caylak yanıt için teşekkür ederim zihninize sağlık.
Affınıza sığınarak kodunuzu uygulamaya çalıştım ancak sanırım yanlış anlatmışım bu nedenle bir sonuç alamadım.
Teb sayfalarını tek dosyaya PDF olarak kaydetme işlemi için yardımcı olabilir misiniz.
cetele sayfasındaki sarı boyalı alandaki kodu vba ya çevirebilir miyiz.
örnek dosyayı ekledim.

Ekli dosyalar

• Tebliğdeneme.xlsm
    101.8 KB · Gösterim: 5
WorksheetFunction.Index(sube.Range("E:E"), WorksheetFunction.Match(B3, sube.Range("I:I"), 0))
Bu formülü tüm sütun için nasıl yazmam lazım yardımcı olabilir misiniz.

Merhaba,
Ben tam olarak ne istediğinizi anlamadım sanırım,
Yine de sorunuza karşılık, cetele sayfasındaki formül için;
C#:

yukarıdaki kodu,
Teb sayfalarını birleştirip tek pdf dosyasında kaydetmek için ise;

C#:

yukarıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Çözüm
Sn. Hocam yanıtlar için teşekkürler. 2 kodda çalışıyor.

ActiveSheet.Cells(Rows.Count, "D").End(xlUp).Offset(1, 0).Value = TextBox5

Son olarak texbox ı D sütununa yazdıramadım bunu da çözdüm mü sanırım dosyayı bitiriyorum.

Sn. Hocam yanıtlar için teşekkürler. 2 kodda çalışıyor.

Son olarak texbox ı D sütununa yazdıramadım bunu da çözdüm mü sanırım dosyayı bitiriyorum.

Textboxta yazan değeri belirli bir hücreye yazdırmak için;

Sayfa.Range("D" & satır) = Textbox1
ya da
Sayfa.Cells(satır,sütun)=Textbox1

Sayfadaki veriyi Textbox'a yazdırmak için ise tam tersi;

Textbox1=Sayfa.Range("D" & satır)
ya da
Textbox1 = Sayfa.Cells(satır,sütun)

Hocam başka bir sorun var sanırım ne yazarsam yazayım yazmıyor hücreye sorunu tespit edip çözebilirim umarım. Yanıtlar için çok teşekkürler.

Hatanın ne olduğunu bilmemekle birlikte dosyayı açıp kapatınca düzeldi. Umarım tekrar hata vermez.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri