Çözüldü Sipariş sayfasından satış sayfasına aktarım.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

İbrahim

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba bir konuda yardıma ihtiyacım var.
Siparişler sayfasında müşteriler açılır liste ile seçiliyor ve müşterinin istediği ürünlerde yine açılır listeden müşterinin sütununa giriliyor. Ve bu siparişler her gün farklı müşterilere farklı ürünler olarak gönderiliyor. Benim yapmak istediğim; sipariş listesini ilgili personele ilettikten sonra makro ile kaydet tuşu oluşturucağım. Kaydete bastığımda direk satış faturası sayfasına müşterilerin satışlarının işlemesi. Ve ordanda hangi firma ise örneğin Halk market kendi carisine işlenmesi. Bunu yapmak için hangi formülü kullanmalıyım. Buraya kadar birçok kısmı yaptım fakat burada takıldım. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Tavuk Tur.xlsm
    248.8 KB · Gösterim: 40

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Rica ederim.Kodda sum diye bir yer var altta.Ordaki yerler aynısı için L ve M içinde yapılır.Kod aynı zaten.
Yapamazsznız yarın öğleden sonra bakarım.Yada belki bir üstad devam eder koddan.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Dosyayı unuttum.Satış yapan kişinin adı aktarılıyormuydu?
EĞER aktarılıyorsa sonuçtarı pivot table yani özet tabloda daha iyi gösterilir bence.

İbrahim

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Dosyayı unuttum.Satış yapan kişinin adı aktarılıyormuydu?
EĞER aktarılıyorsa sonuçtarı pivot table yani özet tabloda daha iyi gösterilir bence.
Şuan yazmıyor fakat yazsa iyi olur. Geriye dönük ürünü kim teslim etmiş görebiliriz.
Birde sipariş sayfasında miktarları girdiğimiz sütunun yanında ki geniş sütunlara kilo yazıyorduk ya, o kilolar satış faturası sayfasına aktarım yaptığında toplam kiloya değil kiloya aktarım yapıyor. fakat onlar toplam kilo onlar adetlerle çarpılıyor ve fazla çıkıyor. Kod görüntüleden baktım fakat bulamadım nasıl değiştiğini. Müsait zamanında onu yazabilir misin bana?
Sayfa 52(fiyatlandırma) gözükmüyor onu nasıl açabilirim?

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Set spFiyat = ThisWorkbook.Worksheets("Fiyatlandirma")
37.mesajda anlatmıştım.Ben sizin formüllere göre kodu ayarlamıştım.Heralde ilk dosya ile son dosyanız farklı geldi sanki.37.mesjı tüm okuyun teferruatlı anlattım.Yapamazsanız şu sütunla şu sütun çarpılacak şu sütun şuraya aktarılacak vs.. gibi şeyleri sayfada anlatırsanız tam olur.Birde sayfalar gizliyorsunuz onları görünür yapmak için sayfa arıyoruz :)

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Dosya ile ancak yarın akşama doğru ilgilenebilirim işten sonra başka işim olmazsa.

İbrahim

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Sayın @Refaz hocam hızlı çıktı.
onun kodlarını deneyin isterseniz.
başka birşey gerekirse gene yardımcı olmaya çalışırım.
Hocam kolay gelsin. Rafez
37.mesajda anlatmıştım.Ben sizin formüllere göre kodu ayarlamıştım.Heralde ilk dosya ile son dosyanız farklı geldi sanki.37.mesjı tüm okuyun teferruatlı anlattım.Yapamazsanız şu sütunla şu sütun çarpılacak şu sütun şuraya aktarılacak vs.. gibi şeyleri sayfada anlatırsanız tam olur.Birde sayfalar gizliyorsunuz onları görünür yapmak için sayfa arıyoruz :)
Hocam onlara makro atadım işi bitince kendi gizliyor :) Lazım olanları açarım ben dosyayı ekliyorum. Siz müsait olunca bakarsınız size zahmet. İçerisinede yazıyorum herşeyi hocam sağolun valla

İbrahim

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Hocam kolay gelsin. Rafez

Hocam onlara makro atadım işi bitince kendi gizliyor :) Lazım olanları açarım ben dosyayı ekliyorum. Siz müsait olunca bakarsınız size zahmet. İçerisinede yazıyorum herşeyi hocam sağolun valla
o kodları anlatmışsın hocamda ben çoğunu anlamadım valla :)) Anlasam zaten seni hiç rahatsız etmicem

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
:)
Dosya hazırlayınca yükleyin abey.İsimde olsun güzel bir pivot yaparız dilimci ile.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Fiyatlandırma yada başka sayfaları gösterme olayını gifte anlattım abey.

1630933410084.gif

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Ekte yolladığınız gibi alt alta toplam alma olayı çok karışık olmaz gibi sebebi ise sayfadaki verilerin silinmemesi önce.
Bunun yerine örnek bir özet tablo hazırladı geliştirilebilir.

Diğer yazdıklarınızı anlamadım KG olanları abey.
Yolladığınız dosyanın sipariş sayfasında veri olmadığı için eski dosyada yaptım.
Denersiniz.Bence eb güzeli özet tablo sizin dosya için.

1630939456448.gif

Ekli dosyalar

• Tavuk Listeleme Son 11.xlsm
    587.8 KB · Gösterim: 1

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Gifteki filtrelenince kar sütunu gibi yerlerin sabit olması için ayar yaptım pivotta.

Ekli dosyalar

• Tavuk Listeleme Son 11.xlsm
    588 KB · Gösterim: 4

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Pivot dosyalarını unutabilirsiniz.Her kaydetten sonra aynısı olunca gruplandırdığı için tam olmamış.Tam anlamıyorum zaten özet tablodan belki bir yolu vardır ama bilmiyorum.Sizin dosya için extra bir syfa ekleyip orda sonuçları gösterebiliriz belki.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,974
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Bu dosya özet tablosuz oldu.

Satis Faturasi Özet adında bir sayfa ekledim ordan özetleri görebilirsiniz

Ekli dosyalar

• Tavuk Listeleme Son 12.xlsm
    565.8 KB · Gösterim: 15