Çözüldü Silince Formül Hata veriyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
87
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
İyi akşamlar;
Ekli bordro programında personel girişi sayfasında G19:G400 hücresisinde herhangi bir ismi sildiğim zaman bordro ve banka listesi sayfalarında silinen isimlere bağlı formül aşağıdaki bibi hata veriyor. Bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır. Yardımcı olursanız sevinirim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• EK ÖDEME BORDROSU 2024.xlsb
    313.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Makro ile çözüm gelene kadar diyelim....

Formülle çözümü ben size ekleyeyim. Denersiniz....
(Dosyanızı da ekliyorum... Gerçek bilgileri içeriyorsa bana yazın ki eklediğim dosyayı kaldırayım... Bir de Banka sayfasında sayfa koruması var. Ben yazamadım... Formülleri siz yazarsınız...)

Dediğim gibi, her hücrede, filtreye göre tik olan sıra numarasını tekrar tekrar hesaplama yapacaktır. Yavaşlama beklenmelidir.

Sıra No için F19 hücresine
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
G19 hücresine ise,
Kod:

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,479
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Sanıyorum verileriniz gerçek verilerden oluşmakta. EĞER öyleyse, bu dosyanın ek olarak eklenmemesinde / silinmesinde yarar var.

O nedenle, Formülle çözüm olarak, rastgele verilerden oluşan bir dosya var ekte... Deneyiniz.....
Her iki sayfada da Sıra No. kolonunu Personel girişi sayfanızdaki F kolonunun Maxi değerine göre formüle edip Diğer kolonları İNDİS işleviyle getirmek yeterli olacaktır.

Yani
F19 hücresine
Kod:
formülünü yazın ve örneğin F500 hücresine kadar aşağıya doğru kopyalayın / sürükleyin
G19 hücresine
Kod:
formülünü yazın ve sağa va aşağıya doğru (örneğin, G19 : W500 aralığı) kopyalayın / sürükleyin

Ekli dosyalar

• OrnekP.xlsx
    225.8 KB · Gösterim: 1

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
87
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Formülünüz oluyor fakat personel girişi sayfasında E19:E400 hücre aralığında tik işreti seçili ise sadece tik işareti seçili kişileri bordo ve banka listesi sayfasında gösteriyor. Tik işreti seçili değilse tümünü göstermesi gerekiyordu. Sizin formül her seçilde olsa olmasada hepsini gösteriyor.

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,479
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Öncelikle,
İNDİS işleviyle ilgili formülde eksiklik vardı.
Bir önceki mesajımda düzenledim ve eki de değiştirdim.

Tik işaretini ise anlamadım. Şu haliyle E kolonunda Tik işareti göremedim.
İlgili sayfalara, sadece Tik işaretliler mi gelecek.
Tik işareti hiç yoksa ne olacak

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
87
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
E kolonunu çift tıklayınca tik oluyor

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
87
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Tik işareti yok ise tüm kayıtlar bordro ve banka listesi sayfasına gelecek. Tik işareti var ise sadece tik işareti seçili satırdaki kayıtlar gelecek

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,479
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Teşekkürler....
Tamam...

Şu halde, Bordro ve Banka sayfalarındaki Sıra No kolonundaki formülü değiştirmek yeterli olacaktır.

F19 hücresine
Kod:
formülünü yazın ve örneğin F500 hücresine kadar aşağıya doğru kopyalayın / sürükleyin

Dosya ekte... İnceleyiniz.. Deneyiniz...

Ekli dosyalar

• OrnekP.xlsx
    216 KB · Gösterim: 1

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
87
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Olmadı hocam. Sadece F kolonunda geçerli oluyor. Diğer kolonlar da satırlar boş görünüyorEkran görüntüsü 2024-03-04 222916.png

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
87
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sorun makro ile çözülür diye düşünüyorum. G19:G400 hücre aralığındaki satırı çift tıkladığımda ilgili SATIR personel girişi sayfasından siliniyor. Aynı zamanda silmek istediğim SATIR hem peerselnel girişi hemde bordro ve banka listesi sayfasından silinse sorun çözülecek. Şu makroya ilave yapılrsa sorun kalkacak gibi düşünüyorum.
Kod:

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,479
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Makro beni aşar, Dosyanız zaten makro içermekte. Bu durumda da Makro ile çözüm uygun olacaktır.

Diğer taraftan, Benim önerdiğim çözümde, Banka ve Bordro sayfasındaki Sıra Numaraları Tik işaretli Sıra Numaralarını vermekte. Yani 1, 2, 3 gibi sıra ile gitmeyebilecektir.
Bu sıra numaraları Yardımcı kolon gibi kullanılıp çözüm sağlanır.
Aksi halde Banka ve Bordro sayfalarında Sıra No 1, 2, 3... gibi sıra ile gidecekse, her bir hücrede Filtre sonucunu tekrar tekrar hesaplatmak gerekecektir. Bu da performans kaybı... Dediğim gibi uygun çözüm makro ile çözümdür. Makro üstatları yardım edebileceklerdir.

Şu anda yapmam gereken bir işim var... EĞER isterseniz, Bunu, formülle Yaparım ilerleyen saatlerde. Ama dediğim gibi, yavaş çalışmalara neden olabilecektir.

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
87
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim ilginiz için .Umarım makro ile silmeye çözüm bulunur.

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,479
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Makro ile çözüm gelene kadar diyelim....

Formülle çözümü ben size ekleyeyim. Denersiniz....
(Dosyanızı da ekliyorum... Gerçek bilgileri içeriyorsa bana yazın ki eklediğim dosyayı kaldırayım... Bir de Banka sayfasında sayfa koruması var. Ben yazamadım... Formülleri siz yazarsınız...)

Dediğim gibi, her hücrede, filtreye göre tik olan sıra numarasını tekrar tekrar hesaplama yapacaktır. Yavaşlama beklenmelidir.

Sıra No için F19 hücresine
Kod:
G19 hücresine ise,
Kod:

Ekli dosyalar

• EK ÖDEME BORDROSU 2024.xlsb
    422.3 KB · Gösterim: 1
Çözüm

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,479
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Bu arada şunu da belirtmek isterim...

8 no lu mesajdaki resme baktığımda verdiğim formüllerin doğru bir şekilde uygulanmadığı görünmekte...

Çünkü Sıra No olan F kolonunda Sıra Numaralarının, tik olan sıra numaralarına göre gitmesi gerekir.
EĞER resimdeki gibi sıralı gidiyorsa da G19 hücresine yazdığınız formülün doğru bir şekilde yazılmadığı ya da sağa ve aşağıya doğru düzgün bir şekilde kopyalanmadığını söyleyebilirim.
Ya da her ikisi birden düzgün bir şekilde uygulanmamıştır diyebilirim...

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
87
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Hocam çok teşekkür ediyorum.İstediğim şekilde olmuş ellerine sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar