• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Seçmeli veri analizi

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
57
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhaba ustalarım ekde ki dosyanın sayfalarda içeriğini yazdım biraz uzun sürebilir acelemiz yok adım adım biraz kafa yorabilir elimden geldiği kadar sayfada anlattım düşünüyorum örnek bir sayfada analiz ettim sizlerden öğrendiğim kadarıyla formül yazarak ama formüller kastırıyor onun için vba kod yazarak daha iyi olacağını düşünüyorum ha bazı ustalarımız diye bilir bu kadar veri excell de olmaz diyen olabilir ama ben excell kullanmasını iyi kötü öğrendiğim için bu şekilde yapabilirsek sevinirim şimdiden teşekkür ederim forum yöneticileri ve ustalarına

Ekli dosyalar

• KOKORECCİ.xlsb
    1.7 MB · Gösterim: 16
Ustalardan yardımcı olan olursa çok makbule olacak
Makro içerebilen yeni bir dosya oluşturun.
Gereksiz biçimlendirmeleri atlayarak DATA sayfasındaki verileri aktarın.
Yeni dosyada başka bir sayfaya DATA sayfasındaki sütun başlıklarını yazın.
Sol tarafına da sütun numaralarını.
Ben dosyanıza baktım. Hatta bir parti bir şeyler de yazmıştım.
Fakat oraya formülleri yazıp bu formülleri okuyun ona göre kod yazın demek
sizin için de kodlayıcı için de sıkıntılı bir durum.
Önce dosyayı işciliğe müsait bir duruma getirin.

Makro içerebilen yeni bir dosya oluşturun.
Gereksiz biçimlendirmeleri atlayarak DATA sayfasındaki verileri aktarın.
Yeni dosyada başka bir sayfaya DATA sayfasındaki sütun başlıklarını yazın.
Sol tarafına da sütun numaralarını.
Ben dosyanıza baktım. Hatta bir parti bir şeyler de yazmıştım.
Fakat oraya formülleri yazıp bu formülleri okuyun ona göre kod yazın demek
sizin için de kodlayıcı için de sıkıntılı bir durum.
Önce dosyayı işciliğe müsait bir duruma getirin.
Ustam o kadar bir bilgim yok ama Genede Cevab verdiğiniz için çok çok teşekkürler

merhaba ustalarım ekde ki dosyanın sayfalarda içeriğini yazdım biraz uzun sürebilir acelemiz yok adım adım biraz kafa yorabilir elimden geldiği kadar sayfada anlattım düşünüyorum örnek bir sayfada analiz ettim sizlerden öğrendiğim kadarıyla formül yazarak ama formüller kastırıyor onun için vba kod yazarak daha iyi olacağını düşünüyorum ha bazı ustalarımız diye bilir bu kadar veri excell de olmaz diyen olabilir ama ben excell kullanmasını iyi kötü öğrendiğim için bu şekilde yapabilirsek sevinirim şimdiden teşekkür ederim forum yöneticileri ve ustalarına
Biraz uzun sürecek şimdilik örnek olarak yüklüyorum eğer işine yararsa devam ederiz

Ekli dosyalar

• ANALİZ.gif
    ANALİZ.gif
    2.6 MB · Gösterim: 8
Biraz uzun sürecek şimdilik örnek olarak yüklüyorum eğer işine yararsa devam ederiz
Usta süper olmuş güzel eline Sağlık evet uzun sürecek önemli değil vakit olarak sıkıntımız yok boş vaktiniz olduğu sürece ilgilenirken sevinirim usta

usta bu dosyanın yani data sayfasını ileride çoğalır onun içinde bir iki tarih aralığı veriyi analiz ettirebilirmiyiz bazen son tarih öncesi 10 günlük bazende 20 günlük bazende 1 aylık gibi bir imkan olurmu datamız ileride 5 aylık veri oldu ama diyelimki ben örnek bugün 24/09/2024 ve öncesi 1 aylık diyelim 24/08/2024 gibi tarih secmeli yani bu iki tarıh aralıgındaki verileri bulup ne seçildiyse ona göre sonuclar cıkartırabılırmıyız yani ilk şartımız tarıh aralığı ondan sonrası alanları ne isityorsak ona göre bir işlem olursa çok iyi olur şimdiden çok çok teşekürler

usta bu dosyanın yani data sayfasını ileride çoğalır onun içinde bir iki tarih aralığı veriyi analiz ettirebilirmiyiz bazen son tarih öncesi 10 günlük bazende 20 günlük bazende 1 aylık gibi bir imkan olurmu datamız ileride 5 aylık veri oldu ama diyelimki ben örnek bugün 24/09/2024 ve öncesi 1 aylık diyelim 24/08/2024 gibi tarih secmeli yani bu iki tarıh aralıgındaki verileri bulup ne seçildiyse ona göre sonuclar cıkartırabılırmıyız yani ilk şartımız tarıh aralığı ondan sonrası alanları ne isityorsak ona göre bir işlem olursa çok iyi olur şimdiden çok çok teşekürler

Ekli dosyalar

• ANLZ.gif
    ANLZ.gif
    2.7 MB · Gösterim: 3
Geri