Çözüldü Seçilen Ürüne Göre Tarih ve Saat Yazdırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

AYERKA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba
Ek deki dosyada "HAFTALIK PLANLAMA" Tablosunda G4 (ÜRÜN KODU) hücresine "VERİ TABLOSU" daki ürün kodlarının biri yazıldığında "HAFTALIK PLANLAMA" tablosunda hangi tarih de ve de hangi saatler arasına denk geldiyse o hücrelerin (J6 ile BV6 arasındaki) "1" yazılması mümkünmüdür?

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsx
    21 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Anlamadım...
(Ben sorunuza göre cevap yazdım)

1 yazan hücrelere mi (yani L5 ten sağa ve aşağıya olan hücrelere mi) yazılacak....
eğer öyleyse,

=--(EĞER($I5="";0;TOPLA.ÇARPIM((Kod=$I5)*(Trh=ARA(2;1/($L$3:L$3<>"");$L$3:L$3))*(L$4<=BitSaat)*(L$4>=BasSaat)))>0)

formüllerini,

=EĞER($I5="";0;TOPLA.ÇARPIM((Kod=$I5)*(Trh=ARA(2;1/($L$3:L$3<>"");$L$3:L$3))*(L$4<=BitSaat)*(L$4>=BasSaat)))

şeklinde değiştirin...
Kaç adet varsa onu yazar...

Tabi, formüllerin nasıl kopyalanacağı size ait...
Ve de koşullu biçimlendirme yöntemini değiştirmeniz gerekir.... Hangi yöntemi seçeceğiniz ve değiştirmeleriniz size kalmış....

Benim bunlara ayıracak vaktim yok maalesef....

Diğer taraftan, Hücre birleştirmeler, aralarda BOŞ satırlar, BOŞ...

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,474
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Selamlar,

Dosyanıza göre, uyarlamalar yapıldı.... İncelersiniz...

1638884415239.png

*** Veri Tablosunda, Liste aşağıya doğru uzayabilir şeklinde düşünülerek, dinamik alanlar için ad tanımlamaları yapıldı.
Yapılan ad tanımlamaları (Trh, Kod, BasSaat, BitSaat) formüllerde kullanıldı.
*** Araya kolon eklenerek, F kolonunda Alfabetik Sıralı Benzersiz Ürün Kodları listesi yapıldı. Dinamik Alan olarak ad tanımlaması yapıldı (BenzListe) ve bu ad tanımlaması I kolonundaki açılır listelere referans verildi.
*** I kolonuna Ürün Kodları seçimleri için Açılır Listeler yapıldı.
*** L5 hücresinden itibaren PL yazan satırlar formüle edildi.
L5 hücresindeki formül
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
*** Koşullu Biçimlendirmeleriniz, Veri Çubukları (Hücre değerleri gizli, sadece Veri Çubukları) yöntemi ile değiştirildi.

Not :
Dosyadan hareketle, sanıyorum, Gerçekleşenleri siz uyarlarsınız....

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsx
    41 KB · Gösterim: 4

AYERKA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Selamlar,

Dosyanıza göre, uyarlamalar yapıldı.... İncelersiniz...

Ekli dosyayı görüntüle 4235

*** Veri Tablosunda, Liste aşağıya doğru uzayabilir şeklinde düşünülerek, dinamik alanlar için ad tanımlamaları yapıldı.
Yapılan ad tanımlamaları (Trh, Kod, BasSaat, BitSaat) formüllerde kullanıldı.
*** Araya kolon eklenerek, F kolonunda Alfabetik Sıralı Benzersiz Ürün Kodları listesi yapıldı. Dinamik Alan olarak ad tanımlaması yapıldı (BenzListe) ve bu ad tanımlaması I kolonundaki açılır listelere referans verildi.
*** I kolonuna Ürün Kodları seçimleri için Açılır Listeler yapıldı.
*** L5 hücresinden itibaren PL yazan satırlar formüle edildi.
L5 hücresindeki formül
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
*** Koşullu Biçimlendirmeleriniz, Veri Çubukları (Hücre değerleri gizli, sadece Veri Çubukları) yöntemi ile değiştirildi.

Not :
Dosyadan hareketle, sanıyorum, Gerçekleşenleri siz uyarlarsınız....
Sayın 52779 merhaba
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok emek vermişsiniz. Elinize sağlık. Listede fark ettiyseniz aynı kodlu üründen günde 2 defa yazıldığı da oluyor. Böyle bir durumda hücrede "2" , günde 1 defa yazanlarda ise "1" yazdırmamız mümkünmüdür?

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,474
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Anlamadım...

1 yazan hücrelere mi (yani L5 ten sağa ve aşağıya olan hücrelere mi) yazılacak....
EĞER öyleyse,

=--(EĞER($I5="";0;TOPLA.ÇARPIM((Kod=$I5)*(Trh=ARA(2;1/($L$3:L$3<>"");$L$3:L$3))*(L$4<=BitSaat)*(L$4>=BasSaat)))>0)

formüllerini,

=EĞER($I5="";0;TOPLA.ÇARPIM((Kod=$I5)*(Trh=ARA(2;1/($L$3:L$3<>"");$L$3:L$3))*(L$4<=BitSaat)*(L$4>=BasSaat)))

şeklinde değiştirin...

Ve de koşullu biçimlendirme yöntemini değiştirmeniz gerekir.... Hangi yöntemi seçeceğiniz ve değiştirmeleriniz size kalmış....

Diğer taraftan, Hücre birleştirmeler, aralarda BOŞ satırlar, BOŞ sütunlar..... Bunların hepsi gerek formüllerde ve gerekse biçimlendirmede, açılır listelerde vs.... DAİMA problem yaratır.... BİLGİNİZE....

Çözüm

AYERKA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Anlamadım...

EĞER öyleyse,

formüllerini,

şeklinde değiştirin...

Diğer taraftan, Hücre birleştirmeler, aralarda BOŞ satırlar, BOŞ sütunlar..... Bunların hepsi gerek formüllerde ve gerekse biçimlendirmede, açılır listelerde vs.... DAİMA problem yaratır.... BİLGİNİZE....
sarı olarak boyanan hücrelerde aynı tarih de 1 tane aynı kodlu üründen var ise "1" 2 tane aynı kodlu üründen var ise "2" yazması gerekiyor. Mesala 42-004 ürünü 01.11.2021 tarihinde 2 defa var

AYERKA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
sarı olarak boyanan hücrelerde aynı tarih de 1 tane aynı kodlu üründen var ise "1" 2 tane aynı kodlu üründen var ise "2" yazması gerekiyor. Mesala 42-004 ürünü 01.11.2021 tarihinde 2 defa var
Teşekkür ediyorum. Tam istediğim gibi olmuş.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar