Çözüldü Seçilen İl Ve Aya Göre Toplam Bulmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

AHMET4615

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
68
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
İyi Akşamlar Arkadaşlar Seçilen S2 Hücresindeki İl,T2 Hücresindeki İlk Ay,U2 Hücresindeki Son Ay Ve V2 Hücresindeki Duruma Göre Ürünlerin Toplamını Almak İstiyorum TOPLA.ÇARPIM Formülü İle Yapıyorum Fakat 365 Formülleri İle Yapılmasını İstiyorum.Ben FİLTRE(D2:O77;(A2:A77=S6)(B2:B77=S2)(C2:C77=V2)(AY(1&T2)<=AY(1&D$1:O$1))(AY(1&U2)>=AY(1&D$1:O$1))) Formül İle Yapıyorum Ama Değer Hatası Alıyorum Yardımlarınızı Bekliyorum. Normalde Tablom Çok Uzun Kısaltım

Ekli dosyalar

• Kitap.xlsx
    20.8 KB · Gösterim: 8

52779

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,475
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Kullandığınız formüle göre,
Bir tabloyu AYNI anda hem SATIR olarak ve hem de sütun olarak Filtre edemezsiniz. Sonuç sizdeki gibi HATA verecektir.
Diğer bir deyişle tek bir FİLTRE işlevi hem SATIR ve hem de sütun filtresi yapmakta yetersizdir. 2 adet FİLTRE işlevi uygulamanız gerekecektir.
Ya
önce satırları filtre edip sonra da sütunları filtre edip toplam almalısınız ki bu durumda formülünüz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ya da
önce sütunları filtre edip sonra da satırları filtre edip toplam almalısınız ki bu durumda da formülünüz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,134
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Bir alternatifte ben paylaşayım hocam doğru sonuç döndürüyor:

Kod:

Çözüm

AHMET4615

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
68
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Kullandığınız formüle göre,
Bir tabloyu AYNI anda hem SATIR olarak ve hem de sütun olarak Filtre edemezsiniz. Sonuç sizdeki gibi HATA verecektir.
Diğer bir deyişle tek bir FİLTRE işlevi hem SATIR ve hem de sütun filtresi yapmakta yetersizdir. 2 adet FİLTRE işlevi uygulamanız gerekecektir.
Ya
önce satırları filtre edip sonra da sütunları filtre edip toplam almalısınız ki bu durumda formülünüz
Kod:
Ya da
önce sütunları filtre edip sonra da satırları filtre edip toplam almalısınız ki bu durumda da formülünüz
Kod:
Teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık iyi akşamlar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar