• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Seçilen Değere Göre Listeleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SEVGİ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
23
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
İyi Akşamlar Arkadaşlar Ekteki örnekte sarı dolgulu alanlarda olduğu gibi 365 Versiyonlara göre yapılmış olup eski versiyonlara göre formül yapabilir misiniz

Sınav sonuçları tablosunda N1 de öğrenci adı seçilip, N2 de EN YÜKSEK kaç not istendiği bilgisi girildiğinde ilgili öğrenciye ait DERS adı ve NOT bilgisi bir liste olarak gelecek.
Örnekte en yüksek 2 not aranıyor. Öğrencinin 2 tane 90 ve 2 tane 81 aldığı sınavlar olduğu için hepsinin gelmesi gerekiyor

Ekli dosyalar

• Seçilen Değere Göre Listeleme.xlsx
    17.1 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Merhabalar
ekteki örneği denermisiniz
ancak kişi farklı derslerden aynı notu almış ise puan olarak doğru sonucu veriyor ancak ders ismini ilk sıradakini verir biraz daha geliştirmek gerekecektir
Dosya bana ait . yine...
KTF olarak "Ad yöneticisinde" deneme formülü var. Daha sonra formül geliştirildi.
Tamam telif hakkı falan yok elbette, açık bir forumda sorduğum soru zaten. Ama en azından bir gönderme olsaydı fena olmazdı.

1727311193296.png

Merhabalar
ancak kişi farklı derslerden aynı notu almış ise puan olarak doğru sonucu veriyor ancak ders ismini ilk sıradakini verir biraz daha geliştirmek gerekecektir

Ekli dosyalar

• Seçilen Değere Göre Listeleme (1).xlsx
    16.6 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhabalar
Teşekkür ederim hocam biraz daha geliştirebilir misiniz anlamadım

Gönderdiğim mesaj için ne diyeceksiniz SEVGİ ? görmezden geliyor gibisiniz ?

deneyin.

Ekli dosyalar

38.8 KB · Gösterim: 2
İstediğinizin bu olmadığını biliyorum Sadece sayım yaptım. Daha da geliştirilebilir.

Ekli dosyalar

30 KB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri