• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü sayıyı makrosuz metne çevirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

incsoft

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
15
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar milyar,trilyon,katriyon gibi olunca atalı sonuç veriyor nasıl düzeltebilirim? Denedim denedim olmadı.

Ekli dosyalar

• SAYIYIMETNEÇEVİRME.xlsx
    9.1 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Dosyadaki örnek gibi TAMSAYI mı olacak DAİMA....

Eğer evet ise, Excel 2019 için upuzun bir formül yazdım.
** Excel365 / Excel 2021 için yazılsa olur mu? Öyle olursa daha kısa oluyor formül...

Yok ondalıklı olacak, ve formülle, TL ve Kuruş gibi olacak derseniz, cevabı diğer üyelere bırakacağım...
Ayrıca 2016 ve öncesi için derseniz yine diğer üyelere bırakacağım.

En iyisi dosyayı ekleyeyim.. Çözüm aşağıdaki resimdeki gibi...
Ondalıklı olsa da, Tamsayı kısmını yazar. Negetif sayı olduğunda da, "-" işaretini almaksızın yazı olarak Tamsayı kısmını yazar.

Önemli NOT : Excelde sayı saklama sınırı 15 basamağa kadardır. 15 basamaktan daha büyük sayı yazdığınızda 16. basamak ve sonrasını 0 olarak yazar.. Formül de buna göre...

** Excel365 / Excel 2021 için yazılsa olur mu? Öyle olursa daha kısa oluyor formül...

Yok ondalıklı olacak, ve formülle, TL ve Kuruş gibi olacak derseniz, cevabı diğer üyelere bırakacağım...

Ondalıklı olsa da, Tamsayı kısmını yazar. Negetif sayı olduğunda da, "-" işaretini almaksızın yazı olarak Tamsayı kısmını yazar.

Önemli NOT : Excelde sayı saklama sınırı 15 basamağa kadardır. 15 basamaktan daha büyük sayı yazdığınızda 16. basamak ve sonrasını 0 olarak yazar.. Formül de buna göre değerlendirir.

1665427675851.png

Ekli dosyalar

• SAYIYIMETNEÇEVİRME.xlsx
    10.4 KB · Gösterim: 18
Çözüm

Önemli NOT : Excelde sayı saklama sınırı 15 basamağa kadardır. 15 basamaktan daha büyük sayı yazdığınızda 16. basamak ve sonrasını 0 olarak yazar.. Formül de buna göre değerlendirir.

Ekli dosyayı görüntüle 12230
çok teşekkürler hocam. Bu tür uzun formülleri nasıl yapıyorsunuz tebrikler.

Ben teşekkür ediyorum...
Kolaylar gelsin sizlere...

Not : 16. basamaktan sonra 0 yazsa da formül 18 basamağa kadar çalışır. (katrilyonlar)... 18. basamaktan sonra #DEĞER hatası verecektir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri