• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayiyi 0'sa "1" Gostermek?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

shipowner

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 EN
Konuyu Başlatan
Selam asagida gordugunuz grafikte DAY sutununda gunu hesapliyor ( =GÜN360(A3,B3) ) fakat ben 0 yazmasini istemiyorum. Eger sifir yaziyorsa nasil 1 gostertebilirim.
Bu arada TYPE sutununda +1 ve -1 leri kullaniyorum. Bunu nasil, +1 yazdigimda islev +1 olarak kalsin fakat ekranda "LONG" yazsin veya -1 yazdigimda "SHORT" yazsin gibi formul yapabilirim? Daha dogrusu bu mumkun mu? Iyi forumlar.

1619425782750.png

Çözüm
Bu arada TYPE sutununda +1 ve -1 leri kullaniyorum. Bunu nasil, +1 yazdigimda islev +1 olarak kalsin fakat ekranda "LONG" yazsin veya -1 yazdigimda "SHORT" yazsin gibi formul yapabilirim?
G sütununu seçin,
Koşullu biçimlendirmeyi açın,
Yeni kuralı tıklayın,
aşağıdaki ayarları yapın
1619484715737.png
Biçimlendiri tıklayın
isteğe uyarlanmış>tür kısmına "LONG" yazın. Tamam
aynı işlemleri <0 için de yapıp isteğe uyarlanmış>tür kısmına "SHORT" yazın. Tamam
1619484910468.png
Merhaba

=EĞER(Formülünüz=0;1;Formülünüz)
verdiğiniz örneğe göre yazarsak

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba

=EĞER(Formülünüz=0;1;Formülünüz)
verdiğiniz örneğe göre yazarsak

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Cok tesekkur ederim. Peki diger bahsettigimiz olayi gerceklestirebilir miyiz?
Bir de gun formulu bos sutunlarda 1 gosteriyor. Bu bos sutunlari nasil gizleyebilirim? Tahminimce onlari gizlemek icin islem yaptigimda bir yazan her seyi gizleyecek bu da 1 gunluk islemlerimizi de gizlemis olacak..

Sayın @shipowner
-1 yazinca SHORT +1 yazınca LONG mu yazması lazım ?
Tek sütunda ?

Neye göre Short yada Long yazacak. Bir yerde alış tarihi olsa bu güne göre 3 ay Sort 6 Ay long gibi yapılabilir .Yoksa -1 ,+1 gibi manuel LONG yada SHORT yazmanız gerekir

Gün hesaplamalarında formul A3-B3+1 biçimide olur. Böylece içinde bulunduğunuz gün sayılmış olur. Bugün alıp yarın satış yapıldıysa 2. gün satış yapılmış olur.
sn @Ahmet Formülü vermiş ama bu daha doğru sonuç verir. içinde bulunduğunuz günü de ekler.
Kod:

Cok tesekkur ederim. Peki diger bahsettigimiz olayi gerceklestirebilir miyiz?
Bir de gun formulu bos sutunlarda 1 gosteriyor. Bu bos sutunlari nasil gizleyebilirim? Tahminimce onlari gizlemek icin islem yaptigimda bir yazan her seyi gizleyecek bu da 1 gunluk islemlerimizi de gizlemis olacak..
Sorunuz çözüme ulaştı mı ?

Bu arada TYPE sutununda +1 ve -1 leri kullaniyorum. Bunu nasil, +1 yazdigimda islev +1 olarak kalsin fakat ekranda "LONG" yazsin veya -1 yazdigimda "SHORT" yazsin gibi formul yapabilirim?
G sütununu seçin,
Koşullu biçimlendirmeyi açın,
Yeni kuralı tıklayın,
aşağıdaki ayarları yapın
1619484715737.png
Biçimlendiri tıklayın
isteğe uyarlanmış>tür kısmına "LONG" yazın. Tamam
aynı işlemleri <0 için de yapıp isteğe uyarlanmış>tür kısmına "SHORT" yazın. Tamam
1619484910468.png

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri