• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

A. Gnş

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar,
Hücrelerdeki sayılarda virgülden sonra 4 haneli rakamlar var. Ben virgülden sonrası sıfır ise ,00 gelmesini istiyorum. Virgülden sonrası sıfır üstü rakamsa 3 yada dört rakam gelmesini istiyorum. Altta örnekler verdim. Tüm sütun için kısa yoldan ayarlama imkanım var mı,
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum

A1 değeri = 51,0000 ---yapmak istediği : 51,00
A2 değeri = 51,7580--- yapmak istediği : 51,758
A3 değeri = 51,9561--- yapmak istediği : 51,9561

Merhaba Bu tür sorunlarınızda örnek dosya paylaşırsanız daha iyi olur çünkü verileriniz sayı biçiminde mi.. metin halinde mi.. hücresel biçimlendirme ile mi bu şekilde yazılmış belirsiz.. Ama yine de deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın A. Gnş ,
1 Öncelikle alanı "," den sonra 4 hane gösterecek şekilde ayarlayın.
2 Daha sonra alanı seçip KoşB >> Yeni Kural menüsünü açın.
3 Açılan pencerede Kural Türü >> En alttakini seçin
4 Altaki boş satıra bu formülü yazın. =MOD(F1;1)=0
5 Altta biçim ayarına girin.
6 Sayı sekmesini seçin.
7 Listeden Sayı seçin.
8 Sağ taraftan Ondalık basamak sayısı 2 olarak ayarlayın.
9 Pencereleri Tamam diyerek kapatın.

Bu işlemle küsüratı olmayan sayılar 0,00 şeklinde diğerleri 0,0000 şeklinde görünecektir.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    353.4 KB · Gösterim: 14
ayarlamak istediğiniz hücreleri seçin hücreleri biçimlendir isteğe uyarlanmış tür 0,00## seçin kolay gelsin..

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri