• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Sayı Nokta Virgül Formülü

toros

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Excelde yapmak istediğim formül var excel verisini ekledim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1670400266706.png

Ekli dosyalar

• veri excel.xlsx
    13.3 KB · Gösterim: 9
Alternatif olsun:

Bir kerelik yapılacak işlem ise;

CTRL + H tuşlarına basarak değiştir ekranını açın. Aranan yazan yere "." yazın. Yeni değer kısmını boş bırakın ve tümünü değiştir butonuna basın.

1670404567051.png

Alternatif.
Daimi olarak böyle kullanacaksanız,
tik işaretini kaldırıp, ondalık ve binlik ayırıcıları kendiniz belirleyebilisiniz.
1670405288503.png

Ekli dosyalar

• 1670405288503.png
    1670405288503.png
    44 KB · Gösterim: 0
Resim ve ekli dosya farklı aynı hataya bende düşmüşüm. Farklı formül yazmak gerekiyor.

Arkadaşlar bunu formülle yapmam lazım. Diğer önerileriniz için teşekkür ederim

F6'ya yapıştırın ve aşağı doğru çoğaltın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Düzenleme resme göre mi eklediğiniz dosyadaki örneğe göre mi yapılacak. Benim kafam karıştı açıkçası anlamadım.

Bu değişimden sonra sayılarınızla matematiksel işlemler yapamazsınız, matematiksel işlemler için 4 nolu mesaj yöntemini ya da denetim masasından bölge-dil seçenekleri yönteminden sayı tanımlamalarını kullanmanız gerekir
Bu formül de "," "." değişimi yapar
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Konuyu okuyanlar

Geri