• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfanın Tümünde Ara ve ListBoxa Getir

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hsn55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
96
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
İyi günler;
Ekli dosyamda TextBox1 de ComboBox1 de seçilenleri ilgili sütunda aratıp , bulunan verileri ListBox1 a geliyor. Yakmak istediğim ise aynı şekilde TextBox3 te aranan veriyi girip Kayıtlar sayfasında hangi sütunda olursa olsun veriyi bulup yine listbox1 e getirmek .Yardımcı olur sanız sevinirim. Saygılar

Ekli dosyalar

• KADASTRO TAKİP.xlsm
    530.2 KB · Gösterim: 5
Merhaba

Kontrol eder misiniz?

Not: Arama yapmak için en az 3 karakter girilmeli. B Sütunu ile Z Sütunu arasında arama yapar.

Eklenen kod:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekran görüntüsü:

1620207431113.png

Ayrıca aşağıdaki kodda güncelleme yaptım

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• A-KADASTRO TAKİPv2.xlsm
    504.2 KB · Gösterim: 10
Son düzenleme:
Çözüm
Ahmet bey bulunan veriler Listbox1 e geliyor. Fakat bulunan veriyi Listbox tan seçtiğim zaman Veri Girişi sayfasında D4:D27 hücre aralığına farklı veriler geliyor

Siz hatayı nasıl bulduysanız aynı yaptığınız şekilde izah ediniz ki hatayı görelim. Tüm varyasyonlarda denedim gayet güzel çalışıyor bir problem göremedim

Dosyayı güncelledim. Tekrar kontrol eder misiniz?

Ahmet bey çok teşekkür ederim

Geri