• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü sayfalardan toplu veri aldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

incsoft

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
15
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar mesela bir excel dosyamda 1000 adet aşağıda sayfa var ve her sayfanın B25 hücresindeki verileri sayfa numarası ismi ve versiyle başka bir sayfada alt alta yazdırmak istiyorum. Bunu formül ya da macro ile tek tek nasıl yapabilirim? 1000 adet sadece bir örnektir ve genelde ayın toplam adeti kadar sayfa olmaktadır arkadaşlar. Birde B25 örnek olsun diye belirttim. Mesela A1,A2,A3,B1,B2,H5 gibi karışık hücreler. Onları kendim macro ya da formülden belirleyecem . Teşekkürler.

Çözüm
Selamlar,
Öncelikle söylemeliyim ki, Excel versiyonunuz olan Excel2019 için en uygun çözüm Makro ile çözüm olacaktır. (Bu beni aşar)

Formülle çözümde, ya çok uzun bir formül yazmak gerekecek, ya da bazı limitlere kesinlikle uymak gerekecek.
Umarım bu formül sizde çalışır. Ben 365 kullanıyorum ve bazen formüllerin çalışmadığı yönünde geri dönüş alıyorum. Tabi geri dönüş sadece "formül çalışmıyor" şeklinde olunca da hatanın sebebini bulabilmek mümkün olamıyor.

Resimlerde bu limitleri yazmaya çalıştım.

S02.png

Değerlendirme 1 den 31 e kadar olan TÜM sayfaların A2 : A100, C2 : C100 ve E2 : E100 aralıklarında yapıldı.

S01.png

A kolonu (Malzeme) için formül...
Arkadaşlar mesela bir excel dosyamda 1000 adet aşağıda sayfa var ve her sayfanın B25 hücresindeki verileri sayfa numarası ismi ve versiyle başka bir sayfada alt alta yazdırmak istiyorum. Bunu formül ya da macro ile tek tek nasıl yapabilirim? 1000 adet sadece bir örnektir ve genelde ayın toplam adeti kadar sayfa olmaktadır arkadaşlar. Birde B25 örnek olsun diye belirttim. Mesela A1,A2,A3,B1,B2,H5 gibi karışık hücreler. Onları kendim macro ya da formülden belirleyecem . Teşekkürler.
Lütfen örnek dosya paylaşın, bu sayede daha hızlı bir çözüm oluşturulabilir.

Lütfen örnek dosya paylaşın, bu sayede daha hızlı bir çözüm oluşturulabilir.

Mesela ekteki dosyada her sayfadaki A2,A3,C2,C3,E2,E3 değerlerini yaz sayfasına alt alta formül olarak atamak istiyorum. Neden formül derseniz değişiklik olduğunda yansısın.

Ekli dosyalar

• SORU.XLSX
    38.1 KB · Gösterim: 5
dener misiniz

Ekli dosyalar

• SORU.XLSX
    44.3 KB · Gösterim: 3
Öncelike teşekkürler hocam ancak bu şekilde çok karışık olur çünkü örnek dosyamda 2 satır var ama orjinal dosyamda 75 tane satır var sütunda fazla. Bu durumda 1-1,2-2,3-3..............................75-75 e kadar devam ettirecem. Biraz benim dosyama göre karışık. Basit dosyalarda gayet güzel çalışır. Teşekkürler.

Selamlar,
Öncelikle söylemeliyim ki, Excel versiyonunuz olan Excel2019 için en uygun çözüm Makro ile çözüm olacaktır. (Bu beni aşar)

Formülle çözümde, ya çok uzun bir formül yazmak gerekecek, ya da bazı limitlere kesinlikle uymak gerekecek.
Umarım bu formül sizde çalışır. Ben 365 kullanıyorum ve bazen formüllerin çalışmadığı yönünde geri dönüş alıyorum. Tabi geri dönüş sadece "formül çalışmıyor" şeklinde olunca da hatanın sebebini bulabilmek mümkün olamıyor.

Resimlerde bu limitleri yazmaya çalıştım.

S02.png

Değerlendirme 1 den 31 e kadar olan TÜM sayfaların A2 : A100, C2 : C100 ve E2 : E100 aralıklarında yapıldı.

S01.png

A kolonu (Malzeme) için formül
=EĞERHATA(İNDİS(XMLFİLTRELE("<a><b>"&METİNBİRLEŞTİR("</b><b>";;'1:31'!$A$2:$A$100)&"</b></a>";"//b");SATIR($A1));"")

B kolonu (Anahtar) için formül
=EĞERHATA(İNDİS(XMLFİLTRELE("<a><b>"&METİNBİRLEŞTİR("</b><b>";;'1:31'!$C$2:$C$100)&"</b></a>";"//b");SATIR($A1));"")

C kolonu (Tanım) için formül
=EĞERHATA(İNDİS(XMLFİLTRELE("<a><b>"&METİNBİRLEŞTİR("</b><b>";;'1:31'!$E$2:$E$100)&"</b></a>";"//b");SATIR($A1));"")

burada
'1:31'!$A$2:$A$100 : 3D biçimidir. '1:31'! : ilk sayfadan (1) SON sayfaya (31) kadar olan TÜM sayfalar anlamındadır.

Eğer Excel365 kullanıyorsanız, Makroya gerek olmadan, aralarda boş hücreler de bırakaarak TEK formülle komple dökülmeli elde etmek mümkün.
Dosyada YAZ365 adıyla bir sayfa ekledim. İncelersiniz. Silebilirsiniz de.
S03.png

Not : dosyada sayfalara uydurma değerler ekledim. Sonuçta toplamda 1437 satır veri var. Excel 365 için 31 sayfasında aralarda BOŞ hücreler de var. Listede onlara da bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• SORU_1.XLSX
    108.3 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri