• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfalar Arası Veri Aktarımı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
89
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlar,

Dosyamın TEKLİF sayfasındaki verileri TEKLİFİ SONLANDIR butonuyla "Teklif, SATIN ALMA sayfasına aktarılsın mı? uyarısıyla aktarmak istiyorum.
Aktarma yapılırken TEKLİF sayfası 5. satırdaki firmalardan KIRMIZI dolgu ile seçtiğim firmayı SATIN ALMA sayfası H sütunundaki firma sütununa aktarmak istiyorum. Diğer aktarılacak veriler ekteki listede belirtilmiştir.
Aktarma, SATIN ALMA sayfasındaki verileri silmeden altına ekleyerek aktarım yapılmasını,
Aktarma sonrası TEKLİF sayfası temizlenerek 5. satırdaki kırmızı dolgu da yeşil dolgu yapılmasını,
Kırmızı dolguyu manuel olarak seçiyorum, kırmızıyı seçerken baz alınan en düşük fiyattan ziyade firmanın portföyü de önemli olduğu için bazen en düşük fiyat veren firmayı da seçmeyebiliyorum.

Formüllü kısımlar korumalıdır. Şifre 123

Aktarılacak verileri ekte bilginize arz ediyorum.

Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-07-24 at 19.04.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-24 at 19.04.30.jpeg
    26.6 KB · Gösterim: 6
  • TEST.xls
    351.5 KB · Gösterim: 7
günaydınlar,

TEKLİF sayfasındaki formülü makroya ekleyip tüm verileri de silebiliriz?

Şifreden dolayı açılır hücreler çalışmadığı için şifre iptal edilmiştir.
Formülleri makroya ekleminiz rica olunur.

Ekli dosyalar

• TEST.xls
    351.5 KB · Gösterim: 4
Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Merhabalar,
Aktarım kodlarınız aşağıdaki şekilde olabilir.
Deneyiniz.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Teşekkür Ederim hocam

Kodu ekledim ama sadece aktarılsın mı sorusu çalıştı. Başka bir işlem yapmadı. Siz de deneyebilir misiniz

Merhaba aktarma kodlarınız sorunsuz çalışıyor, dosya ektedir.

TeklifAktar.gif

Ekli dosyalar

• TEST_EC.xlsm
    187.5 KB · Gösterim: 1
Günaydınlar sn Caylak hocam

TEKLİF sayfasındaki tüm ürünlerin aktarılmasını rica etsem mümkün müdür?

ve teklif sayfasındaki formüllerin makroya eklenip teklif sayfasının temizlenmesini rica ediyorum.

Son olarak dosyamı her kapatıp açmada TEKLİF sayfasındaki açılır hücreler çalışmıyor. Kontrol edebilir misiniz

Son olarak dosyamı her kapatıp açmada TEKLİF sayfasındaki açılır hücreler çalışmıyor. Kontrol edebilir misiniz
Örnek Dosya nızda Teklif sayfasında açılır hücre nerede var?
Ben yalnızca sayfadan sayfaya veri aktarımı için kodları oluşturdum, dosyanızın formatı ile ilgili genel bir işlem yapmadım?
Günaydınlar sn Caylak hocam

TEKLİF sayfasındaki tüm ürünlerin aktarılmasını rica etsem mümkün müdür?
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Teklif sayfasında diğer ürünlerde teklif fiyatı olmadığı için döngüyü if bloğunun içerisine oturtmuştum. Şayet fiyatsız olanlar da gelsin isterseniz if bloğunu yukarıdaki şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

Çok pardon hocam,

Diğer satırlarda veri olmadığını farketmedim çünki açılır listeleri eklemekten verileri takip edemez oldum.

Şöyleki; TEKLİF sayfasına DATA sayfasından açılır listeden veri seçiyorum.

A sütununa A sütünundan =KAYDIR(DATA!A$2;;;BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(DATA!A$2:A$107)) formülüyle,

B sütununa F sütunundan,

G sütununa da H sütununu listesinden veri çekmek için formülleri uyguluyorum ama dosyayı kapattığımda kayboluyor.

Kontrol edebilir misiniz

Bilgisayarım olmadığı için deneyemiyorum ama sorun ekteki görsel olabilir mi?

Ekli dosyalar

• 9648DA0F-F701-4C57-8279-A52AE2CF32D5.jpeg
    9648DA0F-F701-4C57-8279-A52AE2CF32D5.jpeg
    201.5 KB · Gösterim: 1
Merhabalar,
Module_TeklifAktar modülü içerisindeki kodları aşağıdakiler ile değiştiriniz.
C#:

Veri doğrulama satırlarınızı bilemediğimden kendime göre uyarladım, inceleyiniz.

Ekli dosyalar

• TEST_EC.xlsm
    188.5 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Sn. Caylak hocam,

Ellerinize sağlık, Allah razı olsun. Mutlu ettiniz mutlu olun inşallah.

Selamlar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri