• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfadan Diğer Sayfaya Çoklu Koşula Göre Liste Oluşturma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

DataMaestro

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
69
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Uzman Arkadaşlar,

Ekteki çalışma kitabımın "DATABASE" isimli sayfanın "A3:R1000" aralığındaki verileri, çoklu koşula göre "ÖZET LİSTE" isimli sayfanın "B8" satırından itibaren listesini oluşturmak istiyorum.
Tasarladığım çalışmayı sonlandırmak için bu senaryoyu gerçekleştirmeye ihtiyacım olup, maalesef sonuca ulaşamadım.
Bu senaryoyu gerçekleştirmek için nasıl bir formül kullanmalıyım?
Benim için çok kıymetli olan yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• Özet Liste Oluşturma.xlsm
    49.6 KB · Gösterim: 7
Dosyanız ekte dir ,Özet liste oluştur butonuna basınca çalışır...

Ekli dosyalar

67 KB · Gösterim: 11
Sayın Artemisin çözümüne alternatif olsun

Ekli dosyalar

61 KB · Gösterim: 5
Sayın Artemis ve Sayın Adnan bey,

Öncelikle konuya gösterdiğiniz ilgi ve yardımınız için çok teşekkür ederim.
Her iki çalışma da doğru sonuc vermemektedir.
Ekteki çalışmada "ÖZET LİSTE" sayfasına manuel olarak eklediğim sonuca ulaşamıyorum.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• Özet Liste Oluşturma(2).xlsm
    65.5 KB · Gösterim: 2
Sayın Uzman arkadaşlar,

Veritabanında Houekeeping, Housekeeping şeklindeki bir hatalı yazım beni yanıltı, hata için özür dilerim sizlerden.
"DATABASE" çağrılan sütunların bazılarını almayarak, bazılarınında yerlerini değitirerek almak için, mevcut kodlarınızı nasıl revize etmeliyim.
"DATABASE" sayfasından "A, B, C, D, E, F, G, I, L, M, O, H, R" sütunlarını alarak, bu sıraya göre "ÖZET LİSTE" nasıl alabiliriz?

Saygılarımla,

Ekde son istediğiniz şekilde revize edilmiş hali vardır.

Ekli dosyalar

66.4 KB · Gösterim: 19
Çözüm
Sayın @Artemis ,

Ellenize emeğinize sağlık, kodlarınız kusursuz ve gayet hızlı çalışmaktadır.
Affınıza sığnarak konu hakkında bir revize daha rica edeceğim.
Sernaryoyu kurgularken bir ayrıntıyı atlamışım, bunu için sizden tekrar özür dilerim.
Sadece "C5" veri doğrulama değil, hücresine seçenekli listbox eklemeyi unutmuşum.
"C5" hücresindeki çoklu seçime göre başlıklar halinde listelemeyi sağlamamız lazım.
Örneğin; 08:00-16:00 ile 16:00-24:00 vardiyalarının seçildiğini varsayalım. 08:00-16:00 başlığı altında listesi, ardında 16:00-24:00 başlığı altında listerin oluşmasını sağlamak istemiştim.

Saygılarımla,

Yani C5 de birden fazla seçim yapılırsamı ...tam anlayamadım.

Evet, "C5" den birden fazla seçim yapılsın.

Veri doğrulama ile bir den çok seçim yapamazsınınz birinci seçimi yapın mesela 08:00-16:00 çalıştırın sonra diğer saat dilimini seçip gene çalıştırırsanız alt alta gelir yanlış anlamadıysam ..

Peki, bu seneryoyu Userform ile çözebilirmiyiz?

Olabilir üç combobox bir buton mantık aynı C,D,E 5 leri comboboxlara atama yapın bu buton kodunuda oradaki butona ..çalıştırın.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri