• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Sayfadan Çıkınca Makronun Aktifleşmesi

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
100
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlar,

Dosyamın MAAŞ LİSTESİ sayfası C sütunundaki veriler, Hücreleri Gizle makrosu ile pasifleşiyor. Bu dosya ortak kullanım olduğu için mail olarak akşamları paylaşıyorum bu sebeple bazen açık unutabiliyorum ve sıkıntı oluyor. Sayfadan çıktığımda ya da kapattığımda makronun aktifleşmesi mümkün müdür?

Hücreleri göster şifresi 1820

Ekli dosyalar

• Kontrol Merkezi.xlsm
    891.8 KB · Gösterim: 4
Merhabalar üstadlar,

Dosyamın MAAŞ LİSTESİ sayfası C sütunundaki veriler, Hücreleri Gizle makrosu ile pasifleşiyor. Bu dosya ortak kullanım olduğu için mail olarak akşamları paylaşıyorum bu sebeple bazen açık unutabiliyorum ve sıkıntı oluyor. Sayfadan çıktığımda ya da kapattığımda makronun aktifleşmesi mümkün müdür?

Hücreleri göster şifresi 1820

Eğer bu kod ile gizliyorsanız

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Aşğıda ki kodu thisworkbook modülüne ekleyin

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Düzenlendi-Kontrol Merkezi.xlsm
    881 KB · Gösterim: 2
Günaydınlar hocam,

Hücreleri Geri yükle makrosu çalışmadı kontrol edebilir misiniz

Aşağıdaki kod dosya kapanırken C sütununu siliyor ve bu silinmiş hali ile yeni aynı isimle makro içermeyen bir dosya oluşturuyor. Bu dosya ile paylaşımda bulunmanız işinize yararsa kullanın.
Önemli: dosya üzerinde değişiklikler yaptıktan sonra ama C sütununu silmeden önce dosyayı kaydedin.
Kod:

Son düzenleme:
Yukardaki koda bir satır ilave yaptım.
Kod:
Önemli: diye başlayan uyarıyı, dikkat almayın, C sütununu silmeyin ve dosyayı kaydetmeyin, bunların hepsini kod yapıyor

dosyayı güncelleminiz mümkün müdür hocam

Deneyin.
Paylaşmanız gereken, tüm dosyamı, yoksa sadece MAAŞ LİSTESİ sayfası mı

Ekli dosyalar

• Kontrol Merkezi.xlsm
    880.9 KB · Gösterim: 1
sadece MAAŞ LİSTESİ hocam

C sütununu silmeyin ve dosyayı kaydetmeyin, bunları kod yapıyor
Kapatılırken, çıkan iletişim kutusunda Evet'i tıklayın.

Ekli dosyalar

• Kontrol Merkezi.xlsm
    884.2 KB · Gösterim: 0
Pazartesi deneyeceğim hocam

Geri