• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfadaki kodu tüm sayfaya uyarlamak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
27
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba. Sizlerin yardımlarıyla edindiğim vba kodlarını kendi dosyalarıma uyarlamaya çalışıyorum. Bu bağlamda ekteki dosyamın 1. DÖNEM isimli sayfası için;

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
koduyla türkçe dersi için verileri getirmeyi başardım. Ancak aynı işlemi diğer dersler için bir türlü beceremedim. Yukarıdaki kodlar sayfadaki formüllerden daha yavaş çalışıyor. Bu formül nasıl hızlanır ve diğer dersler için nasıl bir ek yapmak gerekir. Veya bu sayfaları formüllerden kurtarmak için nasıl bir kod yazılmalıdır.
Dosyayı korumasız kaydettim ancak gerekirse sayfa koruma şifresi: "sivas" Saygılar.

Ekli dosyalar

• 2024 KAZANIM 1. SINIF v6.xls
    1 MB · Gösterim: 3
Şunu bir dener misiniz
Şablonunuza göre uyarladım. Şablon değişikliğinde yanlış çalışır.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın askan teşekkür ediyorum. Bu koda (D:AI) aralığında kalan hücrelerdeki
CoffeeScript:
formülüyle elde ettiğim verileri de sağlayan bir ilave olabilir miydi acaba. Saygılar.

Deneyiniz hata var mı?

Kod:

Son düzenleme:
Çözüm
Sayın askan üstadım kodlar güzel çalışıyor ancak ders isimlerinin yanındaki kazanımları siliyor. Saygılar.

Sayın askan üstadım kodlar güzel çalışıyor ancak ders isimlerinin yanındaki kazanımları siliyor. Saygılar.
#4 nolu mesajdaki kodu yeniledim. Ayrıca aşağı doğru "oyun ve fiziki etkinliklerden" sonra ders ekleyebilirsiniz. Aynı şablon olması koşulu ile

Alternatif.

Ekli dosyalar

• Kazanım.xlsm
    77.8 KB · Gösterim: 2
Sayın askan üstadım. Değiştirdiğiniz kodlar gayet güzel çalıştı. Hele anternatif dosyanız mükemmel olmuş. Ancak ben her dönem yazıcıdan çıktı aldığım için birinci format daha kullanışlı geldi bana. Bu kodları 2., 3. ve 4 sınıf dosyalarına da uygulayacağım. Bir olumsuzlukla karşılaşırsam tekrar rahatsız ederim. Eline yüreğine sağlık. Çok teşekkür ediyorum.

Sayın Patron üstadım. alternatif dosyanın size ait olduğu gözümden kaçmış, affınıza sığınarak özür diler düzeltirim. Eline yüreğine sağlık. Teşekkür ederim.

Sayın askan üstadım. Değiştirdiğiniz kodlar gayet güzel çalıştı. Hele anternatif dosyanız mükemmel olmuş. Ancak ben her dönem yazıcıdan çıktı aldığım için birinci format daha kullanışlı geldi bana. Bu kodları 2., 3. ve 4 sınıf dosyalarına da uygulayacağım. Bir olumsuzlukla karşılaşırsam tekrar rahatsız ederim. Eline yüreğine sağlık. Çok teşekkür ediyorum.
Uygulayamazsanız yeni konu açın sorun

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri