• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfa1 de bulunan cümleyi sayfa2 de sayısal toplam verme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
84
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Formül kodları Hakkında
sayfa1 stun2de olan elma cümlelerini sayfa2de elmalar toplamı diye sayı olarak toplamı bulmasını (vermesini) istiyorum.
Kısa özetledim ama gerekirse programı ekleyebilirim. Yardımcı olabilecek varmı acaba?

Çözüm
okinava14

Bundan sonra sorularınızı toplu sormayın uyarmayalım sürekli ! Bu seferlik Cevaplıyoruz...

B2 hücresine bu formülü yazıp SAĞA sürükleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

B3 hücresine bu formülü yazıp SAĞA sürükleyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

B4 Hücresine bu formülü yazıp SAĞA ve AŞAĞI sürükleyiniz. (G7 hücresine kadar)
Kod:

B8 Hücresine bu formülü yazıp SAĞA ve AŞAĞI Sürükleyiniz.
Kod:
Cevabın için sağol fakat ben sorunumu yanlış anlattım kusura bakma örneği eklersem ve incelerseniz daha iyi izah etmiş olurum kusura bakma ayrıca ilgine teşekkürler.

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    13.5 KB · Gösterim: 3
okinava14

Bundan sonra sorularınızı toplu sormayın uyarmayalım sürekli ! Bu seferlik Cevaplıyoruz...

B2 hücresine bu formülü yazıp SAĞA sürükleyiniz.
Kod:

B3 hücresine bu formülü yazıp SAĞA sürükleyiniz.
Kod:

B4 Hücresine bu formülü yazıp SAĞA ve AŞAĞI sürükleyiniz. (G7 hücresine kadar)
Kod:

B8 Hücresine bu formülü yazıp SAĞA ve AŞAĞI Sürükleyiniz.
Kod:

Çözüm
Kusura bakmayın teşekkürler anladım. Emeğine sağlık. Konu Kapanabilir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri