Çözüldü Sayfa Korumalıyken Userform Çağırma Hatası

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
Çalışma kitabıma çıkış butonu ve sayfalara elle girişi engellemek için şifre koydum.Ondan sonra protokol sayfasındaki anaform çağıran aşağı ok anaformu çağırınca aralık sayfasını seçili hale getirip öyle çağırıyor.Çıkış butonundada hata veriyor.Sorunu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim .

Ekli dosyalar

• PR GÜNCEL (1).xlsm
    268.7 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Paylaşmadan önce deniyorum, bende uyarı çıkmadı ama asıl dosyanızda kayıt işlemini uzatan formüller vb. işlem olabilir.
giris formundaki kodlara ThisWorkbook.deg = 1 satırını ekleyiniz.
Bu şekilde de uyarı vermez ve kayıt işlemi olmaz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Balta attığım dosyada şifreleri kaldırdım ama çıkış butonuna tıklayınca tekrar korumalı oluyor ama hata verip çıkış yapmıyor .O yüzden şifreyide gönderdim.

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Çok Teşekkür ederim Sağolun Sayın Alparslan .Giriş Formu açıldıktan sonra şifre girmeyip kapattığımda excelden çıkış yaparken aldığım uyarıyı ordada alıyorum .Ama ben böyle bir uyarı tanımlamadım .Çalışma kitabı kısmında bu kodlar var
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alparslan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
361
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
giris formunu kapatmak istediğiniz zaman çalışma kitabını kapatacak kodlar çalıştığı için bahsettiğiniz uyarı çıkıyor.
giris formundaki UserForm_QueryClose bölümün kodlarını paylaştığım kodlar ile değiştiriniz.
Kod:

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Dediğiniz gibi yaptım ama bu sefer de giriş formunda X basınca hem çok ağır çalışıyor hem de "Lütfen Çıkış Butonunu Kullanınız Uyarısı vermeye devam ediyor.Giriş formu için kodlar aşağıdaki gibi.
Kod:

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba En son hali .Giriş Formundan çıkış yapmak istediğimde Çıkış butonu mesajı veriyor.Ondan sonrada sayfa bazen açık hale geliyor.

Ekli dosyalar

• PR GÜNCEL (1).xlsm
    269 KB · Gösterim: 7

Alparslan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
361
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Son dosyada UserForm_QueryClose kodlarını değiştirmemişiniz, bu nedenle uyarı çıkmaya devam eder.

1634889549112.png

#5 numaralı mesajda paylaştığım gibi değişiklik yapınız.

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Onu dediğiniz gibi yaptım .Ama giris formunda X (çıkış) basınca kaydediyor tekrar ve çıkış butonunu kullanın uyarısı çıkmaya devam ediyor .Sizde çıkmıyor mu?

Mtudes

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Uyarı çıkmıyor artık Ama kayıt butonu kodu olduğu için kaydettiği için işlem uzun sürüyor.Kayıt etmese daha iyi.Ama böylede işimi görür .

Alparslan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
361
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Paylaşmadan önce deniyorum, bende uyarı çıkmadı ama asıl dosyanızda kayıt işlemini uzatan formüller vb. işlem olabilir.
giris formundaki kodlara ThisWorkbook.deg = 1 satırını ekleyiniz.
Bu şekilde de uyarı vermez ve kayıt işlemi olmaz.

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar