• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfa 1 Farklı kaydet

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ersin Tunca

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
78
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sy. Hocalarım ;

aşağıdaki resimde görüleceği gibi excel dosyam da 10 adet sayfam var ben Kon. sayfama koyacağım bir düğme ile Sayfa1 sayfasının B,C,D,F, G,H,I,J,K,L,M Sütunlarını Masa üstünde yer alan hazır klasörüne o anın tarih ve saati adında makrosuz olarak kayıt etmesini rica edecektim. Teşekkür ederim. "C:\Users\Ersin Tunca\Desktop\hazır "
1628500338688.png

Çözüm
@ZaLim hocamın kodu işime yaradı tek fark istediğim Sütunlar değil hepsi geldi olsun böylede kullana bilirim
A1 de kod ların olduğu için yapmıştım.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Yukardaki kodu aşağıdaki gibi değiştirin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sorunuz çözüldüyse diğeri için yeni konu açmanız daha iyi olur.
Kayıt yaptırma işlemini mi makrosuz yapacağız, yoksa kaydedilen dosyalar mı makrosuz olacak?

Bir deneme yapıp geri dönüş yapıyorum. Biraz bekleteceğim sizi.

Dener misiniz?

Kod:

@azraep çok hızlısınız hocam maşallah :D

Alternatif:
(Düğme isminin CommandButton1 olduğu varsayılmıştır)

Kod:
Sy. Gursoy hocam bu kod yeni excel dosyası oluşturmuyor var olan dosyada ki diğer sayfaları siliyor sadece Sayfa1 kalıyor.

Kodlar bir dosya açıkken "farklı kaydet" tuşunun yaptığı işlemi yapar. Yani mevcut dosya üzerinden yeni bir dosya oluşturur ve o dosyaya geçer. Sonrasında da sizin istediğiniz işlemleri yapar.
Orjinal dosyanıza dokunmaz.

Kodlar bir dosya açıkken "farklı kaydet" tuşunun yaptığı işlemi yapar. Yani mevcut dosya üzerinden yeni bir dosya oluşturur ve o dosyaya geçer. Sonrasında da sizin istediğiniz işlemleri yapar.
Orjinal dosyanıza dokunmaz.
Sy. Gursoy hocam ;
orjinal dosyamda tarih ve saat dakika formatı var orada sıkıntı yok ama yeni oluşturulan dosya da oluşmuyor :)

örnek dosya olmadığı için sadece işlemi değerleri yapıştır olarak yaptım.
yeni dosyada kolonları tarih saat formatına ayarlarsanız sorun çözülür
kullandığınız dosyanı örneğiniz eklerseniz daha iyi yardımcı olamaya çalışırım.

Sayın @ERSİN TUNCA
Sorularınızı örnek belge ile sorarsanız daha sağlıklı Sonuçlar/Çözümler üretilebilir.
Teşekkürler.

Alternatif,Aşağıdaki kodu deneyin
Kod:

Sy. Hocalarım ;
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. @ZaLim hocamın kodu işime yaradı tek fark istediğim Sütunlar değil hepsi geldi olsun böylede kullana bilirim teşekkür ederim. Örnek dosya konusunda haklısınız bir dahakine daha dikkatli olacağım.
bir sorum daha var ama yeni konu mu ? açayım yoksa burada mı ? soruyum bilemedim. bende 4 adet Düğme var bunlarda makrolar çalışıyor bunları bir tane formda nasıl birleştirebilirim. teşekkür ederim.

@ZaLim hocamın kodu işime yaradı tek fark istediğim Sütunlar değil hepsi geldi olsun böylede kullana bilirim
A1 de kod ların olduğu için yapmıştım.
Kod:
Yukardaki kodu aşağıdaki gibi değiştirin.
Kod:

Sorunuz çözüldüyse diğeri için yeni konu açmanız daha iyi olur.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri