Soru Satış ve müşteri takip

• Konuyu Başlatan Aht44
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Gösterim : 787

Aht44

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
Ben satış ve müşteri takibi için excell hazırlamak ıstıyorum. Gelen siparişi girebileceğim müşteri kayıt edebileceğim. Aylık olarak en cok alısverıs yapan musterıyı ve en cok o ay en cok odeme yapab musterıyı gorebılecegım bır takıp programı. Daha once cok excell tecrubem olmadıgı ıcın nerden baslıyacagımı bılmıyorum. Bununla ılgılı bana ornek paylasabılecek veya yol gosterebılecek bırı olursa cok sevınırım. Şımdıden tesekkur ederim

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
öncelikle ne istediğini bilip ona göre planlama yapman lazım tabikide herşey başlangıç fikri kadar basit olmuyor genel olarak youtube veya benzeri yerlere bak ve kafanda bir yol haritası belirleyip bir noktadan başla bu forumda ki yöneticiler oldukça yardımseverdir lakin senin bir yerden başlaman lazım.

Aht44

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
öncelikle ne istediğini bilip ona göre planlama yapman lazım tabikide herşey başlangıç fikri kadar basit olmuyor genel olarak youtube veya benzeri yerlere bak ve kafanda bir yol haritası belirleyip bir noktadan başla bu forumda ki yöneticiler oldukça yardımseverdir lakin senin bir yerden başlaman lazım.
Tabıkı kendıme basıt usul yapabıldıgım kadar bır tablo olusturdum. Yaklasık 2 senedır de o tablo uzerınden gıdıyorum. Fakat aylık en cok sipariş veren müşteri en çok harcamayı yapan musterı gıbı ılerı duzey fıltreleme leri yapamadım.

azraep

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
849
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Kullandığın dosyanın bir örneğini eklerseniz nerelerde gerekli yardımları yapılabilir daha iyi olur gibi

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Merhabalar,
Öncelikle bu tarz çalışmalar için bir veritabanı (database) tasarlamanız gerekir. Bu veri tabanını ne tarz bilgiler ile oluşturduğunuz, müşteri id'si, müşteri adı, adres, tel, gibi bilgileri yanı sıra ürün çeşidi, adedi, alım/satım tarihi, cari hesap bilgileri gibi veriler ile şekillendireceğinizden, nereden hangi bilginin çekileceği, ya da hangi bilginin nereye işleneceği bilineceğinden, program için kolaylık sağlayacaktır.
Öncelikle database(veri tabanı) mantığını araştırmanızı ve bir örnek dosya oluşturup burada paylaşmanızı önerebilirim.

Konuyu okuyanlar