• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Satır ve sütun eşleştirmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

seng

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
91
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar herkese merhaba, ekteki dosyadaki matriste açıkladığım gibi satır ve sütun eşleşmesini nasıl yapabiliriz? Örnek ekledim dosyama. Şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

• dnme.xlsx
    9.4 KB · Gösterim: 6
Hocam örneğin A3 pers no sütununa gelecek max tarihi tek olduğu için 05/12/2013 tarih sütununa Lisans bilgisi ise Mezun oldg okul sütununa gelecek hocam

Evet hocam aralık olarak alınacak E sütunu o satırın max değeri ise onu alacak

Kısacası siz N3 teki personel No elle yazacaksınız. O3 ve P3 hücreleri formülle otomatik gelsin istiyorsunuz. Doğru mu anladım.

Evet hocam çok doğru

Dosyanız ektedir. İnceleyiniz.

O3 için dizi formülüdür;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

P3 için;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• dnme.xlsx
    10 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Hocam na HATASI aldım bakabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• dnme.xlsx
    9.9 KB · Gösterim: 2
Dosyada sorun yok. Sadece tek hatanız var. O3 için özellikle DİZİ Formülüdür yazdım. Dizi Formüllerinde formül yazıldıktan sonra Enter yapılmaz. Ctrl + Shift + Enter yapılarak formülden çıkılır. Siz O3 de yazılan formülü Enter ile yaptığınız için hata alıyorsunuz. Ctrl + Shift + Enter yapınca düzelecektir. Ekseriyeten Dizi formülü kullanmak istemezseniz. Aşağıdaki Formülü de alternatif olarak kullanabilirsiniz. Tarihlerinizi de tarih formatına çevirirsiniz zaten. Dosya Ektedir. İnceleyiniz.

Kod:

Ekli dosyalar

• dnme (1).xlsx
    10 KB · Gösterim: 5
Evet hocam oldu dizin olunca bu kuralı bilmiyordum çok teşekkür ederim :)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri