• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Şahsa Ait Bilgileri Getirme 2022

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yyhy

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
117
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Aynı şahsa ait diğer kayıtlarının bilgilerini formülle nasıl getirebiliriz

Ekli dosyalar

• Şahsa Ait Bilgileri Getirme 2022.xlsm
    27.3 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Öncelikle belirtmeliyim ki,
Gerek formüllerde referans alınacaksa ve gerekse koşullu biçimlendirmelerde kullanılacaksa
"Hücrelerin birleştirilmesi" (Birleştir ve Ortala ile) işlemlerinden kesinlikle kaçınılmalıdır.
Aksi halde, istediğinizde olduğu gibi, Birleştirilmiş hücreleri de hesaba katmanız gerekecektir.
Dosyanızda,
(1,3 MB dosya boyutu olduğundan dosyanızı eklemiyorum....Bir önceki dosyada revize ettim...)

Not :
*** (Biçimlendirme uygulama alanlarını da G20 : G1048576 gibi yazmanıza gerek yok. Çünkü Koşullu biçimlendirme Volatile (uçucu, oynak) işlemdir. Yani herhangi bir hücrede herhangi bir değişiklik yaptığınızda (örneğin bir hücreyi delete yapıp sildiğinizde, ya da bir hücreye a yazıp Enter ile...
Selamlar,
T19 hücresine
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
T20 hücresine
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
T21 hücresine
C++:

formüllerini yazın.
T19 : T21 seçip, T22 : T39 aralığına formülleri kopyalayın.

Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

28.4 KB · Gösterim: 6
Sayın 52779 bilgisayarı açtığımda kontrol edip bilgi vereyim.

Sayın 52779 formüller çok güzel olmuş. Ancak 2 tane Tüfek varsa 2 tüfek bilgilerinin harici koşullu biçimlendirme ile 2 tüfek bilgilerinden alt tarafta bulunan hücreler boş gözükse kenarlık olmasa 3. Tüfek, 4.Tüfek.... yazıları da çıkmasa nasıl yapılabilir?

Böyle bir şey istenileni karşılar mı?

Ekli dosyalar

28 KB · Gösterim: 4
Sayın @52779 koşullu biçimlendirme güzel olmuş emeğinize sağlık. Tablonun yerini değiştirdim ama bir türlü oraya koşullu biçimlendirmeyi uyarlayamadım acaba ekteki dosyaya göre koşullu biçimlendirmeyi düzenleyebilir miyiz?

Ekli dosyalar

• Şahsa Ait Bilgileri Getirme 2022 - 4.xlsm
    1.3 MB · Gösterim: 5
Öncelikle belirtmeliyim ki,
Gerek formüllerde referans alınacaksa ve gerekse koşullu biçimlendirmelerde kullanılacaksa
"Hücrelerin birleştirilmesi" (Birleştir ve Ortala ile) işlemlerinden kesinlikle kaçınılmalıdır.
Aksi halde, istediğinizde olduğu gibi, Birleştirilmiş hücreleri de hesaba katmanız gerekecektir.
Dosyanızda,
(1,3 MB dosya boyutu olduğundan dosyanızı eklemiyorum....Bir önceki dosyada revize ettim...)

Not :
*** (Biçimlendirme uygulama alanlarını da G20 : G1048576 gibi yazmanıza gerek yok. Çünkü Koşullu biçimlendirme Volatile (uçucu, oynak) işlemdir. Yani herhangi bir hücrede herhangi bir değişiklik yaptığınızda (örneğin bir hücreyi delete yapıp sildiğinizde, ya da bir hücreye a yazıp Enter ile girdiğinizde.....vs) sayfa yeniden hesaplanacaktır. Kısaca diyebiliriz ki, performans kaybı.... Performans kaybını da minimum düzeye indirmek açısından, minimum alan ne kadar ise o kadar yazmak / kullanmak gerekir ki, madem 7. Tüfek söz konusu, alan G20 : G40 şeklinde olması yeterlidir)

Ekli dosyalar

28.5 KB · Gösterim: 18
Çözüm
Ben teşekkür ediyorum...
Yardımcı olabildiysem ne mutlu...
Saygılar...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri