• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Sadece userform açılsın

xmenx

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
45
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba excel dosyasında sadece userform açılması ile ilgili örnek kod nedir başka excel dosyasıda açılabilsin ve onları etkilememesi için örnek kodlar varmıdır. İnternette denediğim kodlar
application.visible=false
userform1.show
Fakat bunu uygulandığımda excel gizleniyor ama başka excel dosyası açıksa eğer onuda gizliyor etkiliyor

inceleyiniz.

Merhabalar,

Bu Çalışma Kitabı kısmına (Thisworkbook)
Apache config:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Userform içerisine;

Apache config:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son Olarak Modül İçerisine;
Apache config:

Kodlarını yazıp deneyebilirsiniz. Sonrasını çeşitlendirmek sizin elinizde;
Örnek dosya ektedir.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsm
    13.8 KB · Gösterim: 26
Teşekkür ederim ilginize üstadlar ama olmadı yine uğraşmayı bıraktım :)

Dediğinizi yaptım fakat bu kezde form açılmadı ayrıcada excel minimize oluyor yani hiç bişey açılmadı. user form açılsa sanki işlem hallolmuş olacak
Ekte:
Kullanıcı:1
Şifre :1 tabi açılırsa lazım olacak açılmıyoki :)

Ekli dosyalar

• KOPYA.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 14
O kadar deneme yaptımki artık karışmış olabilir, veya silmiş olabilirim deneme yanılma usulü çeşit çeşit örnekler denerken yanlışlıkla silmiş olabilirim. Yardımcı olabilirmisiniz?

Çaylak adlı kullanıcının verdiği kodları direk kopyaladım ve kontrol ettim ben bulamadım pasif ettiğim alanı diyorsanız. hata veriyor diye pasif yaptım.

Microsoft excel objects deki buçalışmakitabına çift tıklayıp kodlama satırına workbook ve open seçip
Private Sub workbook_open()
Application.Visible = False
giris.Show
End Sub
kodunu yaz
ayrıca hangi formdan başlamasını istiyosan formun ismini yazıp göster de örnek olarak giris.Show

Örnek dosyanızı yüklerseniz, dosya prosedürlerinize göre bir bakıp halletmeye çalışabiliriz, haricinde bir çok alternatif yol var, deneme yanılma yapmanız gerekir.
Bir de program çalışırken adım adım işleyişi kontrol edip sabitler oluşturmanız gerekir.
Örneğin;
frm1 adlı kullanıcı giriş formuna şifre yazacaksınız.
Bu şifre yanlışsa form kapatılacak, doğruysa da form kapatılacak
Bu durumda bir boolean sabit tanımlarsanız,
eğer Kontrol=true ise formu kapat filanca formu aç
eğer Kontrol=false ise formu kapat programdan çık gibi

visible kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli şey bu sabitler,
workbook open olayında appllication visible kodunu yazdınız,
açık olan diğer workbooklar da gizlendi
Bunları ayırt etmek için yine workbook saydırmanız ve eğer bu workbook aktif olursa bunu, diğeri aktif olursa bunu yap gibi şartlar sunmalısınız.

Geri