• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sadece dolu hücre verilerini getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ahmet Bey

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
7
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
👋 Merhabalar değerli hocalarım;
Paylaştığım dosyada; soldaki tablo değerlerinin aynısı, boş hücrelerin de yine boş olarak, sağ taraftaki tabloda görünmesini istiyoruz.
Bunun için, O1 hücresine nasıl bir formül yazmalıyız?
Lütfen yardımcı olurmusunuz üstadlar, eyvallah.

Ekli dosyalar

• Sadece dolu hücre verilerini getirme.xlsx
    10.8 KB · Gösterim: 3
👋 Merhabalar değerli hocalarım;
Paylaştığım dosyada; soldaki tablo değerlerinin aynısı, boş hücrelerin de yine boş olarak, sağ taraftaki tabloda görünmesini istiyoruz.
Bunun için, O1 hücresine nasıl bir formül yazmalıyız?
Lütfen yardımcı olurmusunuz üstadlar, eyvallah.
Deneyiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-Sadece dolu hücre verilerini getirme.xlsx
    14.9 KB · Gösterim: 2
Deneyiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
hocam dolu hücre değerleri geliyor fakat, sağ taraftaki boş tabloda, sadece sarı olan O1 hücresine yazacağımız bir formülle, soldaki tablo değerlerinin, sağdaki boş tabloya gelmesini istiyoruz, yani sağdaki her hücreye formül yazarak değil hocam. Bunun için kullanılan fonksiyonlar, tahminimce FİLTRE veya AL gibi fonksiyonlar ama bunları kullanarak nasıl bir formül yazabiliriz diye denedim fakat bulamadım yani hocam.

Deneyiniz
Kod:
yoksa sağdaki boş tabloya, O1 hücresinden başlayarak her yerine: =EĞER(A1<>"";A1;"") formatında bir formül yazarak da, dolu verileri getirebiliriz fakat bunu, her hücreye ayrı ayrı formül girmeden yapmak istiyoruz hocam.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri