• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sadece Bu Günlerde Giriş Yapıldığında En Küçük Değeri Bul

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

AHMET TUNAHAN ONUR

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar tarihlerin pazar-pazartesi ve salı günü giriş yaparlarsa en küçük değeri bul demem gerekiyor nasıl yapabilirim kafam iyice karıştı

Merhaba,
Örnek bir dosya hazırlayıp üzerinde örneklerin bulunduğu ve olması gereken sonucu örnekleyip sorunuzu sorarsanız daha hızlı cevap alabilirsiniz.

Merhaba,
Örnek bir dosya hazırlayıp üzerinde örneklerin bulunduğu ve olması gereken sonucu örnekleyip sorunuzu sorarsanız daha hızlı cevap alabilirsiniz.

Tekrar Merhabalar,

Ekte sarı ile işaretlediğim alanda eğer giriş tarihi pazar-pazartesi-salı gününe denk geliyorsa en düşük rakamı bulmasını denk gelmiyorsa 0 yazmasını istiyorum

Ekli dosyalar

• ATOOO.xlsx
    2.6 MB · Gösterim: 3
U25 e formülü uygulayın istediğiniz bu mu? (ctrl+shift+enter) ile çıkın

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Birde sarı ile işaretlediğim alanda her hangi bir fiyat gözüktüğünde üchl kısmında 1 olursa çarpanın 0 olamasını 2 olursa çarpanın 0,5 artmasını istiyorum . Yardımcı olabilirmisiniz

Ekli dosyalar

• ATOOO.xlsx
    2.6 MB · Gösterim: 3
Sorularınızı neden taksit taksit iletiyorsunuz? Bir konuda yardıma ihtiyacınız var ise ne yapmak istediğinizi ne yapamadığınızı sade ve net bir şekilde ifade edin, sorununuz çözüldüyse teşekkür edin çözüldüğünü belirtin konuyu kapatın. Başka sorunuz varsa yeni bir başlıkta açın iletin yada hepsini bir seferde iletin. Böylece gereksiz bir mesaj trafiği yaratmadığınız gibi benzer konularda çözüm arayanların da arama neticesinde daha net konulara ulaşmasına yardımcı olursunuz, bizlerinde bir konu üzerinde defalarca ayrı ayrı çalışma yapmamız gerekmez yardıma ihtiyacı olan diğer arkadaşlara da odaklanabiliriz.

Sorularınızı neden taksit taksit iletiyorsunuz? Bir konuda yardıma ihtiyacınız var ise ne yapmak istediğinizi ne yapamadığınızı sade ve net bir şekilde ifade edin, sorununuz çözüldüyse teşekkür edin çözüldüğünü belirtin konuyu kapatın. Başka sorunuz varsa yeni bir başlıkta açın iletin yada hepsini bir seferde iletin. Böylece gereksiz bir mesaj trafiği yaratmadığınız gibi benzer konularda çözüm arayanların da arama neticesinde daha net konulara ulaşmasına yardımcı olursunuz, bizlerinde bir konu üzerinde defalarca ayrı ayrı çalışma yapmamız gerekmez yardıma ihtiyacı olan diğer arkadaşlara da odaklanabiliriz.
Merhabalar
öncelikle yardımcı olan herkese zaten tek tek teşekkür ettim. Kimseyi meşgul etme gibi bir düşüncem yok. Tatbiki haklı olduğumuz yönler var ama bazı sorunlarda tek tek ortaya çıkıyor birden ortaya çıkmıyor. Sizde biraz daha kibar olabilirsiniz herhâlde böyle insan azarlar gibi yazmak yerine

Merhabalar
öncelikle yardımcı olan herkese zaten tek tek teşekkür ettim. Kimseyi meşgul etme gibi bir düşüncem yok. Tatbiki haklı olduğumuz yönler var ama bazı sorunlarda tek tek ortaya çıkıyor birden ortaya çıkmıyor. Sizde biraz daha kibar olabilirsiniz herhâlde böyle insan azarlar gibi yazmak yerine
Her soru için ayrı ayrı konu açılmasını istiyor olmamızın sebebi benzer sorunlara çözüm arayan kişilerin yapacağı arama sonucu daha kolay çözüme ulaşması için düşünülmüş ve karar verilmiş bir kuraldır. Bu uygulama zaman içinde tecrübelere dayanılarak alınmış bir karardır.

Ayrıca foruma üye olduğunuzda ana sayfada sizi karşılayan sabit konularımız var. Her üyemizden üye olduktan hemen sonra forum kuralları , soru sorma hakkında , bronz üyelik nedir? konularını okumasını ve buna göre davranmasını bekliyoruz.

Üsluba takılmış olabilirsiniz ama kendi zamanlarından feragat ederek herhangi bir karşılık beklemeden yardım etmeye çalışan insanların da bazı talepleri var ve bu talepler yine daha sağlıklı bir şekilde insanlara yardım etme amacı güdüyor. Bu açıdan baktığımızda fedakarca bir davranışla yardım ettiğimiz insanların onlardan beklentimizi dikkate almadığı gibi bir durum da bizleri son derece yıpratıyor.

Siz her sorunuz için yeni bir konu açmaktan çekinmeyin zira benzer bir sorunla gelen kişilerin çözüme daha hızlı ulaşmasına yardımcı olursunuz.

İyi günler dilerim.

Her soru için ayrı ayrı konu açılmasını istiyor olmamızın sebebi benzer sorunlara çözüm arayan kişilerin yapacağı arama sonucu daha kolay çözüme ulaşması için düşünülmüş ve karar verilmiş bir kuraldır. Bu uygulama zaman içinde tecrübelere dayanılarak alınmış bir karardır.

Ayrıca foruma üye olduğunuzda ana sayfada sizi karşılayan sabit konularımız var. Her üyemizden üye olduktan hemen sonra forum kuralları , soru sorma hakkında , bronz üyelik nedir? konularını okumasını ve buna göre davranmasını bekliyoruz.

Üsluba takılmış olabilirsiniz ama kendi zamanlarından feragat ederek herhangi bir karşılık beklemeden yardım etmeye çalışan insanların da bazı talepleri var ve bu talepler yine daha sağlıklı bir şekilde insanlara yardım etme amacı güdüyor. Bu açıdan baktığımızda fedakarca bir davranışla yardım ettiğimiz insanların onlardan beklentimizi dikkate almadığı gibi bir durum da bizleri son derece yıpratıyor.

Siz her sorunuz için yeni bir konu açmaktan çekinmeyin zira benzer bir sorunla gelen kişilerin çözüme daha hızlı ulaşmasına yardımcı olursunuz.

İyi günler dilerim.
Öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim. Keşke sizin yazdığınız gibi bir yazı olsaydı da bende cevap verme gereğinde bulunmasaydım. İlerleyen süreçlerde buna daha dikkat edeceğimden şüpheniz olmasın. Burada 1 kişiye bile karşılık beklemeden yardımı dokunan herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Üsluplar güzel olduğunda insanlarda güzel olur sadece hatırlatmak istedim

İyi günler dilerim.
Size katılıyorum aeGNoR hocam, şöyle bir durum var üyemiz sorusunu soruyor cevap alıyor aldıktan sonra aynı konu içerisinde şunun şöyle olması daha iyi olur yapabilir miyiz? diye dönüş sağlanıyor. İlk konu açarken bunu dile getirmiş olsa hocalarımız ona göre formül üretip eklerler.

AHMET TUNAHAN ONUR size değil tüm üyelerimize aynı şekilde iletiyoruz. Sorunuz cevaplandı karşılık verirsiniz. Teşekkür ederim yardımınız için hemen ardından yeni konu açarsınız.

atoykan hocam, haklı taksit taksit sorulması başka bir üyemizin soru / soruları / cevapları bulması açısından zorlaşıyor.
Bu konu da siz üyelerimizin anlayış ile karşılamasını bekliyoruz.

Excelcozum.com
İyi çalışmalar.

Öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim. Keşke sizin yazdığınız gibi bir yazı olsaydı da bende cevap verme gereğinde bulunmasaydım. İlerleyen süreçlerde buna daha dikkat edeceğimden şüpheniz olmasın. Burada 1 kişiye bile karşılık beklemeden yardımı dokunan herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Üsluplar güzel olduğunda insanlarda güzel olur sadece hatırlatmak istedim
Üslubun sert olup olmadığı konusunda haklı haksız ayrımı yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
Yanlış anlaşılmasın atoykan hocamın dile getirdiği şeyi farklı bir üslupla aktarmış olabilirim ama bu yazdıklarına katılmadığım anlamına gelmiyor. Hatta benim uyarılarım hocamın yaptığı uyarıdan daha fazla sitem içerir ve cevap verilmesine mahal vermeden konuyu kilitlerim. Burada en azından cevap verme düşüncelerinizi paylaşma şansınız oldu.

Ben olsam konuyu cevap verilmesine mahal vermeden kilitlerdim diyorum zira size sadece şunu hatırlatmak istiyorum; forumun üye sayısına, konu sayısına ve mesaj sayısına bakarsanız böylesine büyük bir organizasyonu bir avuç insan ile yönetmenin ne kadar zorlu bir süreç olduğunu az çok anlayabilirsiniz. Foruma üye olmuş/olacak her kullanıcımıza açacakları konular altında tek tek kural hatırlatması yapmak istemiyoruz, çünkü bu hem sizin için hem bizim için çok maliyetli bir süreç.

Karşılıklı anlaşıldığımıza göre daha fazla uzatmamak adına konuyu kilitliyorum.

AHMET TUNAHAN ONUR soracağınız yeni sorular için yeni konular açmanızı rica ediyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri