• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru rss ekleme

mesut42

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba forma bu sitedeki haber manşetlerini çekmek istiyorum

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Excel'de Alt + F11 tuşlarına basarak VBA editörünü açın ve ardından kodları bir modüle ekleyin.Makroyu çalıştırın.
Sayfa adı Sayfa1 ise kod çalışacaktır Sayfa adınız Sheet1 ise Runtime erro -9 hatası alırsınız sayfa ismini değiştirmeniz değiştirmeniz gerekir.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    30.2 KB · Gösterim: 7
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Excel'de Alt + F11 tuşlarına basarak VBA editörünü açın ve ardından kodları bir modüle ekleyin.Makroyu çalıştırın.
Sayfa adı Sayfa1 ise kod çalışacaktır Sayfa adınız Sheet1 ise Runtime erro -9 hatası alırsınız sayfa ismini değiştirmeniz değiştirmeniz gerekir.
tşk ederim fakat vb.net kullanıyorum artı resimli haliyle gelmesini istiyorum

Kod:

Visual Studio'yu açın ve yeni bir Windows Forms App (VB.NET) projesi oluşturun.
Formunuza bir ListBox (listBox1) ve bir Button (button1) ekleyin.
Button'a tıklandığında RSS beslemesini çekmek ve manşetleri ListBox'a eklemek için yukardaki kodu yazın:
Projeyi derleyin ve çalıştırın.
Uygulama açıldığında, Button1'e tıkladığınızda RSS beslemesinden manşetler çekilecek ve ListBox1'e eklenecektir.

Ekran görüntüsü 2024-07-11 145059.png
karakter hataları var
fakat bu şekilde benim işime yaramıyor
-tıklayınca habere gitmesi gerekiyor
- butonla değilde otomatik çekmesi daha işlevsel olur

forumda bu şekilde göstermenin imkanı var mı ?

Ekran görüntüsü 2024-07-11 145933.png

Geri